Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hova teregetitek az ágyneműt...

Hova teregetitek az ágyneműt kis lakásban?

Figyelt kérdés

Albérletben élek és az a gondom, hogy ha ágyneműt mosok, mindig nagyon poshadt szaga lesz, mire megszárad. Elég kicsi a lakás, meleg is nagyon (kb 25 fok van télen is bent, 10.emelet), és nem sok hely van. Ha egyszerre mosok több ágyneműt, akkor azt ajtó tetejére, székekre szoktam tenni, de lassan szárad és óriási párát is csinál. Nagyon zavar, hogy büdösre szárad meg, tudtok erre valami megoldást? Ti hogy csináljátok?

(a szárítógép megoldás lenne, de jelenleg diákmunkás fizetésem van, így abba nem fér bele, illetve egy szárítóra is egyszerre csak egy takaróhuzatot tudok kiteregetni)



2022. dec. 24. 21:43
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
97%
Esetleg vidd le egy pénzbedobós mosodába, ha van a közelben. Onnan szárazon hozhatod el, és amíg elkészül, olvashatsz és hallgathatsz zenét is. Egyfajta kényszerített lelassulás :)
2022. dec. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
Mi a szárítónak a “rúdjaira” (vagy mi az) rakjuk és így több ráfér, de nem lesz nálunk poshadt a szaga.
2022. dec. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
mivel amúgyis erősen túlfűtött a lakásod, ha ruhát szárítasz, szellőztess sokat, nagyon max. egy nap alatt megszárad.
2022. dec. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
35%
ja és ágyneműt 60 fokon, a leghosszabb programon (kb 3 óra) moss.
2022. dec. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
Én vettem inkább több agyneműt és próbálok minél kevesebbszer mosni télen. Vagy mikor a törölközőket mosom, akkor hozzáteszem pl az egyik takaró és párna huzatját. Szerintem megéri hosszabb távon több ágyneműhuzatot venni, csak kell két szennyestartó sajnos hozzá. Ha ez nem opció, akkor a szellőztetés. 25 fokban amúgy sem kellemes aludni, nem árt a friss levegő.
2022. dec. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
Nézzél mennyezetre szerelhető fregolit esetleg. Leengeded, megpakolod, felhútod.
2022. dec. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
Kinyitható szárítón, ha tehetem mást nem is mosok, így 1 2 nap alatt száraz minden, sokat szellőztetek.
2022. dec. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudom mennyit meg hogy szoktal mosni, de en a mosogepbe max 1-2 nagy valamit teszek be. Pl egy lepedot meg mondjuk 2 parnahuzatot.

Igy nem lesz poshadt szag, mert nem tomom meg a mosogepet es ennyi boven rafer a szaritora is.

2022. dec. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
Az is sokat segít, ha miután lejár a mosás, még beindítasz egy csak centrifuga programot. Sokkal kevesebb víz marad úgy benne.
2022. dec. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Én is garzonban lakok, 10.emelet, 25-26 fok, de ha reggel 9 kor kiteregetek, kivétel nélkül még aznap estére megszárad minden.
2022. dec. 25. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!