Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az alábbiakra milyen porszívót...

Az alábbiakra milyen porszívót ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Alapeset: 60nm lakás, hagyományos porszívóval 3-4 nap után megjelennek a sarkokban, éleknél porcicák ami borzasztó idegesítő. Egy óra porszívózás, heti 2 alkalommal. Sajnálom rá az időt és körülményes is. 3x át kell dugni új konnektorba, nehezen fordul, felborul, szívócső állandóan útban van, egyszóval kényelmetlen az egész. Utálom.


Két opciót látok, még egyik sem volt előtte, így nem tudom, melyik lehetne praktikusabb.


1, robotporszívó

Előnye: csinálja a dolgát csendben, nincs rá gond, ráadásul akkor, amikor nem vagyok itthon

Hátránya: félek, hogy felületes munkát végez, szerintem nincs akkora szívóereje sem, így a hagyományossal ugyanúgy rá kellene dolgozni


2, kézi porszívó

Előnye: gyors, praktikus, nem kell vele egy órát szenvedni, szívóerő is vetekszik a hagyományossal

Hátránya: üzemidő és a robothoz képest az, hogy foglalkozni kell vele plusz havi 1-2x a hagyományossal szintén rá kellene dolgozni


Kérlek, akik ezeket használják, írjanak nekem pro és kontra érveket. melyikkel úszhatom meg a legkisebb ráfordítással és a legjobb eredménnyel? Személy szerint a kézi felé hajlok.


150e forintot áldoznék rá. Nem veszek belépőszintet azért, hogy "kipróbáljam".



2023. jan. 29. 17:55
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Jöhetnek konkrét típusok is. Köszönöm
2023. jan. 29. 17:55
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

Nekem egy Dyson v15 van, nekem kiváltotta a “hagyományos” porszívót.

150-ért már kapsz egy jó Philipset is, nagyon dicsérik.

2023. jan. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 nemaRendőrség ***** válasza:
73%

Nálunk csak robotporszívó megy. Fel is mos így abszolút alapos.


A küszöböket nem szereti illetve úgy kell rendezni a lakást hogy tudja takarítani. Kb semmi nem lehet a földön (ami alapvetően amúgy jó dolog)

2023. jan. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Mit porszívózol 60 nm-en egy óra hosszat? 😮

Egyébként lakásfüggő, hogy melyikkel jársz jobban, de alapvetően a kézit javaslom.

2023. jan. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

4


Kényes vagyok a piszokra, szóval nálam bármelyik takarítás órákig tart. :(


Köszi a tippeket!

2023. jan. 29. 18:57
 6/16 anonim ***** válasza:
A robotporszívó nagyon jó megoldás lehet. Amiket leírtál félelmeket vele kapcsolatban. Ne tarts tőle mert bőven jól dolgoznak ha rendszeresen mennek, a kisebb szívóerőt a kefével kompenzálják és maximum hosszú szálú szőnyegen nem végeznek olyan szép munkát mint egy hagyományos. Persze a sarkokban hagy kis minimális port és nem férnek be mindenhova, de ha folyamatosan megy akkor nem rakódik le annyi por még oda sem. Nálam már közel 4 éve megy heti háromszor a robot és a heti egyszeri porszívózást havi egyre csökkentette és akkor is csak ott kel ahová a robot nem ér el. Rengeteg idős spórolt nekem még úgy is, hogy persze üríteni és lepucolni is kell. Ha nincsenek óriási(kb 2cm feletti)köszöbök és nagyon vastag shaggy szőnyeg (főleg ha fekete) akkor én azt mondom robotot vegyél mert nagyon jó! De nagyon meg kell nézni, hogy mit mert rengeteg van és a magas ár önmagában nem garancia, hogy jó is!
2023. jan. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

6


Köszi, nincs szőnyeg csak járólap + laminált padló, nagyobb küszöb sincs ami problémát okozna.

Te milyen típust használsz vagy mit ajánlanál?

2023. jan. 29. 20:03
 8/16 anonim ***** válasza:

Akkor sima ügy.


Árban mennyit szánnál egy robotra?

2023. jan. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%
#8 írta, hogy 150-et.
2023. jan. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Bocsánat az elkerülte a figyelmem! :D


150ezer ft-tól kb már kapni egy Dreame L10 Pro-t. Jó robot ami szépen takarít és lézeres navigációt használ ami miatt pontosan tájékozódik, tud feltörölni is (nem felmos) és van az elejében két keresztlézer ami a D akadályérzékelésért felel. Ez azért jó mert ki tudja kerülni (nem 100%-os azért) az olyan földön lévő kisebb akadályokat mint a játékok, kábelek és háziállat ürülékek..stb. Ha nincs szükséged 3D-re akkor még szóba jöhet a Dreame D10s is, de akár 100ezer körül is vannak egész jó robotok.

2023. jan. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!