Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen anyagokkal előzhető...

Milyen anyagokkal előzhető meg új wc tartályban a vízkőlerakódás?

Figyelt kérdés

Tele vannak a boltok vízkőoldókkal, a net meg tippekkel, hogyan szabaduljunk meg a vízkőtől. Én megfordítanám: nem megszabadulni akarok tőle, hanem minél tovább megőrizni az új tartály állapotát a vízkövesedés megelőzésével.

Milyen konkrét szerek vannak erre a célra? Tabletta, spray, bármi egyéb? Tudom, vannak a tartály alján pihenő, légfrissítős doboz kinézetű cuccok, de volt már olyannal dolgom, azon túl, hogy összekente az egész wc-t, semmi haszna nem volt.



2023. febr. 10. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Jobb megelőzni mint évente szétkapni és kipucolni, kínlódni vele.


Én a Lidl-be szoktam venni ilyen vízkőoldó tablettát, abból kettőt beledobok a vízbe havonta egyszer és akkor csinálom amikor elmegyek otthonról és pár óráig senki sem használja a wc-t tehát nem húzza le hogy minél jobban feloldódjon és a minimális lerakódást szépen leszedje az idő alatt. Akkor lehúzom amikor hazaérek teljesen és ennyi.

Csinálom ezt már pár éve és nem volt gondom a vízkővel. Persze ezt sűrűn kell megcsinálni havonta legalább mert ha kimarad 1-2 hónap már felgyűlik egy kisebb mennyiség, és akkor már ez a tablettázás nem fog sokat hazsnálni. Persze abba az esetbe sincs gond bele kell önteni 2 flakon ecetet ráengedni a vizet hogy teljesn majd hagyni ázni, és lehúzni meg átöblíteni.

2023. febr. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
Ugyanúgy ahogy az előző írta, csak én 1 liter ecetet szoktam hozzátölteni a tartály vizéhez.
2023. febr. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor vízkőoldó tabletta havonta a kisebb vízkő ellen, vagy 1-2 liter ecet nagyobb vízkő ellen. Köszönöm! Attól még várom mások véleményét is :) Hallottam olyanról is, hogy be lehet fújni a belsejét valami sprayel, és az megakadályozza a vízkő lerakódását, de nem tudom, ilyen valóban létezik-e, és ha igen, mi az.
2023. febr. 10. 10:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is így csinálom, ahogy előttem írták. Havonta beleöntök egy flakon ecetet, csillog-villog a tartály belső része.
2023. febr. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Kit érdekel a tartály belseje. Már 30 éve nem néztem bele .
2023. febr. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Senior Séf ***** válasza:
52%
Néhány millából már kialakítható egy házi vízmű, ami lágyvizet szolgáltat neked. A sógoromnak van, ha érdekel, megkérdezem, mibe fájt neki.
2023. febr. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha lenne "néhány millám" pusztán arra, hogy kialakítsak egy ilyen rendszert, akkor nem panelban élnék... :D Sőt, ha lenne "néhány millám", le is szarnám a tartály állapotát, mert bírja amíg bírja, aztán cserélném.
2023. febr. 14. 08:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!