Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fürdőszoba tisztításhoz,...

Fürdőszoba tisztításhoz, fertőtlenítéshez milyen tisztítószereket használtok?

Figyelt kérdés

Mindenképpen kellenek a nagyon erős szerek, pl. domestos, savas vízkőoldó, vagy el lehet érni az eredmény mondjuk egy gyengébb szerrel is, mint pl. a Frosch termékek?

Nincsenek extra fertőző körülményeink, 2 személyes háztartásról van szó.


2023. febr. 19. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Előre látom, hogy le fognak pontozni :D

Én legtöbbször ecetet használok, szódabikarbónát, illetve nemrég próbáltam ki a citromsavat is, nekem bevált :)

2023. febr. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én is erre a vonalra lennék kíváncsi, hogy mennyire hatékony :)
2023. febr. 19. 11:50
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Én is így vagyok, mint az első, kivéve a vízkőoldóval, abból a bolti erőset veszem, mert brutál a víz nálunk, az ecet nem elég hozzá.


De korábbi lakásomban csak azt használtam, akkor tökéletes voltm

2023. febr. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

A mosdót folyékony súrolóval szoktam áttörölni.

A csempét, tükröt leginkább ecettel aztán száraz ronggyal. Ha csak vizes a csempe lehúzóval lehúzom. (Van ez a motoros ablaktisztító kütyü azzal szoktam. Az rögtön leszárítja.)

2023. febr. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
18%

Az ecetnek semmiféle fertőtlenítő hatása nincs.


Lidlis saját márkás fürdőszobai tisztítót és vízkő oldót használok.

2023. febr. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

"Az ecetnek semmiféle fertőtlenítő hatása nincs"


Ez mondjuk tudományosan is meg van cáfolva. Nyilván nem ér fel egy Domestossal, de elegendő ideig a felületen hagyva a savas hatása elpusztítja a baktériumok elég jelentős részét. Egy egészséges emberekből álló háztartásban ennél nem kell több, az otthon nem kórház.


Mellesleg, általában nem fertőtlenítésre használják az emberek, hanem vízkőoldásra, szaniterek, csempék, tükrök tisztán tartására.


Szóval felesleges volt ezt ideokoskodnod.

2023. febr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%

#2 Amit egyes írt, ecet, szódabikarbóna és citromsav, tökéletesen jók - csak megfelelően kell használni.

Én lustább típus vagyok, ritkábban takarítok, nekem kell a súrolópor, a fertőtlenítő is és a tükröt szeretem könnyebben takarítani, ablaktisztítóval.

A márka valójában lényegtelen, azt szoktam nézni, hogy milyen a minősége, állaga a tisztítószernek és ehhez mérten az árát.

Nem hipót veszek hanem Domestos-t (az is hipó) mert az nem fröcsköl, nem cseppen olyan könnyen, sűrűn folyós és illatosított. Nekem ezért megéri kiadni a másik árának többszörösét. Vannak helyek ahová ecetet használok vízkő oldáshoz, mert az is jó és olcsó, környezetbarát, de van ahová jobban szeretem a gél állagú vízkőoldót és azért is kiadom a több pénzt. Súrolóport az olcsóbbat veszem, az épp olyan jó, mint a legmárkásabb, ahogy ablaktisztítóban bármelyik jó aminek a palackját könnyen lehet használni és bespriccelni vele a tükör felületét.

A vécéhez szoktam a hipózás előtt olyan tisztítószert használni aminek a hajlított nyaka segít a perem alá is bejuttatni, itt sem a márkát szoktam nézni hanem hogy citrom illatú legyen.

De ahogy 6-os írja, fontos, hogy a savak vízkő oldására valók, ha fertőtleníteni is akarsz ahhoz más is kell.

2023. febr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
39%

A kádat én hypózom, mert mindkettőnknek féltartós festett haja van, ami egyébként befogná.


A wcbe is hypó megy, mert ha szaga van, attól herótom van.


Minden mást ilyen antibakteriális lebomlós nedves törlőkendővel törlök le, mert ezek nem állnak ott a szélen tele baktériummal mint a szivacsok és rongyok.


Felmosni mosószeres forró vízzel szoktam, amibe teszek egy pár csepp levendula olajat is.



A vízkőre viakal, meg van még egy ablak tisztítóm és egy penész ölô sprém.

2023. febr. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok, a citromsavat ki hogy használja?

Én víz+citromsavból csináltam oldatot, és azt spriccelem majd törlöm, de kíváncsi vagyok más hogy használja.

2023. febr. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%

#9 Így célszerű.

De megteheted, hogy por alakban kevered a szódabikarbónával és mint súrolószerrel először kicsit bedörzsölöd a nedves felületet és utána a nedvességtől a citromsav feloldódik és a szódabikarbónával pezsegni kezd, kicsit lazítva a lerakódott szennyeződést is és oldva a vízkövet is. Zuhanyfejnél jó esetleg így.

2023. febr. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!