Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szkenner üveglapja, kamera...

Szkenner üveglapja, kamera lencséje stb. mivel, milyen szerrel tisztítható?

Figyelt kérdés

#tisztítás #kamera #scanner #lencse #üveglap #takarítás; #szennyeződés
2023. febr. 27. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szkenner üveglapját én sima ablaktisztítóval tisztítottam.
2023. febr. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Létezik monitor tisztító spray és hab. Én azt használom, mert antisztatikus hatása van, hatékony, de kiméletes a környező alkatrészekkel, ha valamire rákerül. Pl. Würt TFT és LCD tisztító.
2023. febr. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pardon: mintisztatikus? :-)
2023. febr. 27. 22:43
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően a kamera lencséjét nem tisztítom ugyanazzal mint a szkenner üveglapot. A kamera lencséjén kényes bevonat(ok) van(ak).

Ezért azt csak Zeiss "neutrál" szemüvegtisztítóval és hozzá tartozó törlőkendővel tisztítom. Szkenner üveglap nem kényes, lehet a 2#-es válasz szerint, vagy más kíméletes szerrel.

2023. febr. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xp ali ***** válasza:
Lehet kapni tisztító folyadékot optikai eszközökhöz, az a legegyszerűbb megoldás. Ezek többnyire ammóniát is tartalmaznak. De am szennyeződés függő. Izopropil alkohol, denaturált szesz, patikai benzin, alkoholos ablaktisztító, amiben ecet vagy más szerves sav van, ilyesmi. Öblítésre desztvíz, ha olyan a szennyeződés. A lényeg a puha, pormentes, nem szöszlő rongy. Pamut vagy mikroszálas. Érdemes előtte a port lefújni, hogy ne karcoljuk meg a felületet.
2023. máj. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!