Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A világos- és fehér ruhákhoz...

A világos- és fehér ruhákhoz való mosószernél mi az a határ, ami nem világosnak hanem színesnek számít?

Figyelt kérdés

Eddig egy mosószerrel mostam mindent, a világosakat is színes ruhákhoz valóval. Figyelmetlen voltam és véletlen sikerült vennem a fent említett mosószerből (Persil), lehet nem is baj, csak szeretném megfelelően használni.

Fehér ruhám nem igazán van, világosból akad bőven, világos rózsaszín,krémszín, világos barna, bézs, halvány sárga.

A pasztell színek gondolom mehetnek a világos mosásba.

De mondjuk egy ilyen árnyalatú orgona lila ruha színét nem fogja fakítani a mosószer? (pulcsiról, illetve egy biciklis nadrágról lenne szó)


[link]


Köszönöm szépen előre is!


2023. márc. 5. 11:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Én a fehér ruhákhoz valóval csak a fehéreket mosok.

Amit linkeltél ruhát, azt pl. én Perwollal szoktam.

2023. márc. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én Perwoll-t használok és 2-féle van általában itthon. Az egyik a Black, a sötét ruhákhoz, a másik meg valami másféle. Ritkán használom azt ami kifejezetten fehér ruhákra ajánlott.

Valójában mindegy.

van némi adalék bennük - minimális - ami segíti pl. az optikai fehérítő hatást a fehér ruháknál vagy épp ellenkezőleg, kicsit javít a fekete szín esetében, de simán moshatsz mindent bármelyikkel.

Nekem soha nem volt gondom azzal ha a világos ruhákhoz épp csak a Black maradt, mert kifogytam a másikból, ahogy fordítva sem volt gond.

Inkább az a fontos, hogy a ruhák egymáshoz képest milyenek.

Ha szeretnéd a fehéret fehérnek tartani, akkor semmi mást ne tegyél mellé, még világos pasztell színűeket se. Mindegy milyen mosószerrel mosod, csak ne legyen mellette más színű ruha mert a mosáskor a vízbe kerülő picike szálak kerülnek bele a fehér ruhába és azok okoznak utána gondot, szürkülést (többek között). Pont így a feketével is.

Én amúgy csak ritkán mosok külön fehéret és az is elegendő szokott lenni, ha nagyjából a világos ruhákat mosom együtt a fehérekkel. A világoskék is éppen úgy mehet közé, mint a rózsaszín vagy világos lila. A sötétek közé megy minden amit már nem tennék be a "világos" kategóriába és ennyi. A Persil jó mosószer, nem kell aggódnod miatta, nyugodtan moshatsz vele mindent.

2023. márc. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm:)
2023. márc. 8. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!