Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Glade fürdőszobai zselés...

Glade fürdőszobai zselés illatosító nálatok érzik?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem elsőre, nem érzem egyáltalán az illatát a fürdőben. Az sem világos, hogy ez hogy fogy el? :D Folyamatosan párolog a zselé?

2023. márc. 9. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem ezek a zselések egyáltalán nem jöttek be, nem éreztem csak frissen felbontva az illatukat, azt is minimálisan és közelről
2023. márc. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez egy olyan anyag mint amit a cipők mellé is tesznek a kis papírzacskóba. A vizet, egyéb folyadékot képes magába szívni, mint egy szivacs és megnő tőle a mérete. Az 1mm-es kicsi golyók nőnek meg ilyen nagyokra (2-3cm méretűre is meg tudnak duzzadni ha vízbe áztatod) és ahogy "felszívták" a folyadékot éppen úgy le is tudják adni, vagyis lassan megszáradnak a levegőn. Akkor összezsugorodnak.

Ha levetted a tető alatt található fóliát vagy alufóliát, akkor tud a levegő belejutni a tálkába és az illatot onnan kivinni a légtérbe. lehet, hogy nem elég jellegzetes az illat vagy nem nyitottad ki eléggé, netán csak erősen mozog a levegő és nem csak a fürdőszobában van az illat - így hozzászokott az orrod és már nem veszed észre.

Ha a golyócskák összezsugorodtak 2-3mm-re - azaz kiszáradt - akkor te is tehetsz újra hozzá illatanyagot. Egyszerűen áztasd bele őket egy neked jobban tetsző, erősebb illatú anyagba. Ez lehet valami illóolaj vagy vizes keveréke egy illóolajnak. Alkohollal nem próbáltam még ki, nem tudom, hogy az alkoholos oldatokban megduzzad-e vagy sem.

2023. márc. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ez egyáltalán nem golyós, amiről én beszélek.

[link]

2023. márc. 9. 12:24
 4/5 anonim ***** válasza:

#3 Így már pontosabb. Ez egy másfajta anyag természetesen. Itt van az összetétele ha érdekel esetleg:

[link]

Vízbe tettek némi olyan anyagot (etoxilált alkoholok) és sűrítő anyagot (karragén) ami segít az illatanyaggal zselészerű emulziót létrehozni. Ez tényleg csak egyszer használható és lassan megszárad - vagyis elpárolog belőle az illatanyaga.

2023. márc. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Egyszer én is vettem, de olyan gyenge volt, hogy alig lehetett érezni. Többet nem kísérleteztem vele.
2023. márc. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!