Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosogatógépbe normál mosogatós...

Mosogatógépbe normál mosogatószer baj?

Figyelt kérdés
Mi történik ha mosogatógépbe nem az abba való mosogatószert/tablettát, hanem sima mosogatószert teszek? Tönkremehet ettől a gép?

2023. márc. 17. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Tönkremegy és még a lakást is eláztatja a hab.
2023. márc. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Ahogy írták a víz is habbá válik.
2023. márc. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%

NE!

A mosogatószer lényege hogy jó felületaktív anyagot tartalmaz = habzik. Ezért jó buborékfújáshoz is a mosogatószeres víz.

A mosogatógépben erős vízsugárral történik a mosogatás. Ez olyan, mintha a mosogatószeres vízbe egyszerre száz szívószállal fújnál bele valami légfúvóval. Akkora habot csinálsz ami belepi utána a konyhádat.

Nem a gép fog tőle tönkremenni, annak nem lesz baja. TE fogsz tönkremenni mire megszabadulsz a rengeteg habtól.

Ennek a videónak az eleje ezzel kezdődik:

https://www.youtube.com/watch?v=yc3-ebb3Vkw

2023. márc. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%
ha habpartyt akarsz rendezni, akkor kifejezetten ajánlott
2023. márc. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%

Egy próbát megér..próbáld ki..ha tényleg habzik, akkor ajtót kinyitod, visszacsukod, törlöd a programot, majd szivattyúzás, és öblítés..

Nem nagy durranás, nem lesz semmi baj..

2023. márc. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Szó szerint habbá változik az ÖSSZES víz a gépben, szerencsétlen gépnek orrán-száján jön a hab, meg aztán a szivattyú sem tud mit kezdeni vele, csak vizet tud pumpálni. Szerencsés esetben hibaüzenet, régebbi gépnél búcsú a szivattyútól.
2023. márc. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
Ahogy már a többiek leírták. A mosógépekbe is nem véletlenül fékezett habzású mosószert árulnak, mert ott is ugyanez lenne a helyzet.
2023. márc. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%
#5: te, konyhaszekrenyépitők gyöngye. szerinted az a hab hova fog jutni végül?
2023. márc. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%

Én kipróbáltam csak azért, hogy neked ne kelljen. :-) valójában csak a gépet akartam kitakarítani, és valami buggyant ötlettől vezérelve jutott eszembe, hogy ha nincs mosogatógép tisztító, jó lesz a klasszikus mosogatószer is. Nem töltöttem vele sokat, de annál hatékonyabb volt! Ömlött a hab a gépből.


De minden túlélte, azt csináltam amit szegény lepontozott válaszoló, egyszerűen kiszivattyuztam a vizet. Ez két éve volt, a gép tökéletesen működik azóta is.

2023. márc. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha este habfürdőzni és takarítani szeretnél, akkor nyugodtan csonáld! Amúgy ha tényleg CSAK EGY NAGYON KICSIT teszel bele, akkor lehet, hogy nem fog nagyon nagy adag hab képződni.
2023. ápr. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!