Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Régi diszperzites falat meszelni?

Régi diszperzites falat meszelni?

Figyelt kérdés
Van egy szoba ami régen tapétázva volt,szeretnénk kifesteni,de a teteje diszperzittel volt kenve.A tapétát leszedtük,de fölül nem merjük meszelni a diszperzit miatt.Hogyan lehet leszedni?
2010. okt. 8. 07:46
 1/7 anonim válasza:
13%
Minek meszelni? Nem fed olyan jól, nem is olyan szép az eredmény, mint festéknél, plusz örökké 'fog' ha hozzáérsz. Még évek múlva is meszes leszel ha nekidőlsz. Tessék szépen rámenni az egészre diszperzittel, és sokkal szebb lesz.
2010. okt. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Például a mész alatt nem penészedik.

Egyébként jól keverve nem fog, nálunk soha nem fogott. Vannak ilyen trükkök, hogy pl. krétát kell bele tenni - nem szabad, attól fog!


A diszperzitre nem lehet rámeszelni, azt előbb spaklival le kell kaparni, különben nem fogja meg. Mivel a diszperzit egy réteget képez a falon, egyszerűen alá lehet nyúlni és leszedni. Nem veszélyesen hosszú munka, ha belejössz, méteres csíkokban fog lejönni.

2010. okt. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a falak vödrös mésszel vannak hengerezve a plafonon álmennyezet van és azt csak sajnos diszperzittel lehet kenni mert a mész nem fogja be. De hál istennek igy is szép a fal. Soha nem festenék amúgy diszperzittel, festékkel mert annyi de annyi helyen láttam a penészesedést. De ha le akarod a plafont is mésszel kenni akkor előtte nagyon le kell spaknizni a plafont. Ha van rá pénzed én festővel csináltatnám mert utána szépen le kell glettelni is. Én a mészre szavazok mindenképp! Most nekem fehér mindenhol de hengerezve van és szerintem szép jövőre akarom újra a festést párdon a meszelést és akkor már színesre akarom bár a mészfesték halványabb színeket tud produkálni de nekem úgy is nagyon tetszik inkább egy szép halványabb színű fal mint egy élénk színű rettenetesen penészes valami mindenhol!
2010. okt. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Úgy akarom csinálni,hogy először kimeszelem az egészet,aztán jöhet rá a festés.
2010. okt. 8. 18:14
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mit akarsz csinálni?

Meszelni majd festetni a falat? Hát ilyent még nem hallottam és így se fog szellőzni a falad a festék miatt.

2010. okt. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2-eske:

„diszperzit egy réteget képez a falon, egyszerűen alá lehet nyúlni és leszedni. Nem veszélyesen hosszú munka, ha belejössz, méteres csíkokban fog lejönni.”


A diszperzit egy festék, az nem fog neked méteres csíkokban lejönni. Akkor jön le méteres csíkokban, ha tapétára festették.

2019. júl. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyébként a kérdező is metanulhatna magyarul írni:

a szobának nem teteje van, hanem

- alul van a padló,

- oldalt vannak a falak, és

- felül van a menyzet vagy - idegen szóval - a plafon.

A tető az más.

2019. júl. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!