Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Meddig illik az este éjszaka...

Meddig illik az este éjszaka otthon porszívózni, mosni, fúrni szomszédok zavarása nélkül?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 6. 08:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A házirendben le szokták írni, milyen időponttól nem lehet zajos tevékenységet csinálni. Általában este 8 órától.
2023. ápr. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
40%
Ha van benned egy csöpp jóérzés, akkor tudni fogod házirend nélkül is.
2023. ápr. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Jóérzésre ne apellálj. Nekem a 7 óra is már necces, hogy nekikezdjek. Más meg simán 9-kor is beleáll.
2023. ápr. 6. 09:28
 4/17 anonim ***** válasza:
98%

Általánosságban este 10 óra a határ, ettől eltérően néha szoktak korábbi időpontot közösen meghatározni.

Az emberek élete nagyon másképp folyik még néha családon belül is, nem csak szomszédoknál. Anyósomék este 6-kor már mindent túl későinek tekintenek, de reggel 7-kor már kezdik főzni az ebédet. Én meg este 10-kor még éppen csak vacsorázni kezdek és szeretek éjjel 1-2-ig is fent lenni, akár dolgozni is.

Szomszédok vagyunk, ebből nagy problémák lehetnének - mert engem a reggeli mosógép meg porszívózás zavarna, őket meg az éjjeli zajok. A mázli, hogy ez két családi ház, így nincs belőle gond. De nálatok a közös falak ilyenkor türelmet igényelnek.

A lényeg: este 10-ig megtehetik, ha nincs külön szabályozva nálatok a társasház házirendjében. De ettől még te odamehetsz és megkérheted őket, hogy este 7 után már ne csinálják, mert te akkor már pihennél. Cserébe mond el, hogy te is tekintettel leszel rájuk a reggeli, hétvégi vagy más időpontokban, amikor meg őket zavarná esetleg ha te végzel zajos tevékenységet.

2023. ápr. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A 4-es tökéletesen összefoglalta a békés, jó szomszédi viszony lényegét.

Nem panelben lakunk, de nálunk is, házirendtől függetlenül is így működik.

A szomszédunk egész héten hajnali 3-kor kel és 4-kor indul munkába.

Hétvégén bepótolja az alváshiányt és 10-ig alszik.

A körbe szomszédságnak évek óta evidens, hogy míg fel nem húzza a rolót, nem kezdünk füvet nyírni és hasonlók. Ahogy nyáron, a nyitott ablak mellett az egész éjjel síró kisbaba miatt sem cseszegetjük egymást.

Viszont mindig minden bajban számíthatunk egymásra, holott nem vagyunk összeragadva a szomszédsággal.

2023. ápr. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
ha putris a környék akkor bármikor , egy het hajnali 3kor tankoltam a kút közelében volt több panel na ott még akkor is ordított a zene
2023. ápr. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 NTBS ***** válasza:
10-11 óra este.
2023. ápr. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk este 8 és reggel 8 között van meghatározva, hétvégén 8-14 között.


Amúgy például a porszívózás, mosás át sem hallatszik. Korábbi albérletemben megőrültem amikor 2 naponta végig karistolták a felettem lakók a padlót.


De például a hétvégi fúrás-faragást nem nagyon tartják be, igaz valahol érthető, mert muszáj csinálni ha felújítanak.


Megmondom őszintén, nekem van, hogy estébe nyúlik a mosás vagy éppen reggel koránra állítom, hogy amikor felek ki is tudjam szedni a gépből.

2023. ápr. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nálunk amúgy vidéken volt mindig rosszabb a helyzet.


Mi délelőtt fát vágtunk régebben, míg nem volt meleg. ilyen 8-11 között. A szomszéd meg még aludt volna, így balhézott. Fordítva meg ő is simán nekiállt este 11 után füvet nyírni mert akkor volt hozzá kedve.


Legutóbb azt láttam, hogy a szomszédos, párhuzamos utcába megy át üvölteni az ott lakóval, hogy szétveri a fűkaszát, mert megmondta, hogy ő délután pihenni szeretne.

2023. ápr. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk házirend szerint 8-18 óráig lehet zajos munkát végezni, nyilván fúrás vésés, ilyesmik.

A porszívózás alig hallatszik át, a mosás is (az utcazaj is hangosabb) azokat max este 10-ig csináljuk.

2023. ápr. 7. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!