Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mikor és hova öntitek az...

Mikor és hova öntitek az ecetet, amikor dobmosást végeztek?

Figyelt kérdés

Tehát amikor üres mosást csináltok ecettel.

A dobba nem tudom a program indítása előtt önteni, mert alapból szivattyúzással kezd az összes program. Viszont a program közben meg értelemszerűen nem tudok közvetlenül a dobba önteni. Ha az adagolóba öntöm, oda csak 1-2 deci fér, és többet szeretnék. A program közben az adagoló ajtaját ki tudom húzni... esetleg a program közben öntsem oda?



2023. ápr. 18. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Megvárom amíg elindul a víz betöltése és közben öntöm be a mosószeradagolón át az ecetet.

Kicsit kihúzom a mosószer adagolót és úgy öntöm. Csak vigyázni kell hogy ne menjen túl nagy erővel, akkor mellé folyik és ne az öblítős rekeszbe öntsd, mert az ilyenkor nem engedi lefolyni.

90fokos programot szoktam elindítani, a víz zubogásakor betöltöm az ecetet a mosószernél és addig engedem menni amíg felmelegíti a vizet. Itt lekapcsolom - szüneteltetem 10-20 percre, majd folytatom. Megint csak hogy melegítse a vizet és kicsit átmozgassa. Aztán kikapcsolom és egy öblítő programot engedek rá csak, centrifuga nélkül. Ezzel mindent kiszed és lehet utána mosni.

2023. ápr. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És te mennyi ecetet öntesz ilyenkor?
2023. ápr. 18. 13:59
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Csak 1 literrel. Próbálok minél töményebb ecetet venni, de a 10%-os is működni szokott. Ha találsz akkor a 15 vagy 20%-os ecet lenne a jobb, de csak ha nem sokkal drágább.

Régebben másik lakásban a kádba ment ki a mosógép vize és mindig rengeteg vízkövet, szennyeződést nyomott ki az ecetes vízzel meg az öblítéssel. De én nem szoktam túl gyakran csinálni, a legrövidebb idő fél év volt.

2023. ápr. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Az életben nem tettem még ecetet a mosógépbe, mégsem volt soha semmi baja.
2023. ápr. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 Ha nem túl kemény nálatok a víz vagy nagyon gyakran mosol és így a mosószerrel jut be rendesen elég vízlágyító, akkor nem is kell.

Most van a házban saját vízlágyító berendezés - a fűtési rendszer miatt kell - nem olyan kemény a víz, mint volt a régi lakásban. Nem is kell olyan gyakran csinálni.

De lehet akkor se történne semmi ha nem ecetezném, viszont ha leszedem azt a kevés vízkövet is a fűtőszálról ami rajta van esetleg akkor azzal javul a hatásfoka, kevesebb áramot használ a víz melegítéséhez.

2023. ápr. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, a program közben öntsd oda. Mi nem csinálunk ilyet, mert minden héten egyszer indítunk egy 95C-s programot fehér ruhákkal, ami kitisztítja a dobot. Ennek köszönhetően nem vagyok a “mosógép+ecet” témában otthon, de én továbbra is az adagolóba önteném.
2023. ápr. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!