Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Akkor mi történik ha lomtalaní...

Akkor mi történik ha lomtalanítási hulladék közé valaki építési hulladékot vagy veszélyes anyagot tesz?

Figyelt kérdés

Manapság már felénk nincs lomtalanítás, hanem házhoz lehet rendelni konténert majd ha a megrendelő megrakta elszállítják.

Na de mi van akkor ha a konténerbe a szemétbe ömlesztve bedob valaki például egy-két gumiabroncsot ami amúgy veszélyes hulladéknak minősül? A konténer tartalmát átválogatják még valahol vagy mikor elszállítják egyből viszik a szeméttelepre?



2023. ápr. 22. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha meglátják, akkor kiborítják és otthagyják. Ha nem látják meg csak a szeméttelepen, akkor kiszámlázzák neked "veszélyes hulladékként" borsos áron AZ EGÉSZET.
2023. ápr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 Mondjuk ezt nem értettem soha, ha ugyanoda kerül de pluszban többet kell érte fizetni mintha kevésbé szennyezne.
2023. ápr. 22. 21:06
 3/5 mindentudó99 ***** válasza:
7%
Miért nem csinálid azt amit más? Adsz par sört a kukásoknak és mindent elvisznek
2023. ápr. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%
Felénk még van évi 2 alkalommal lomtalanítás,csak nem úgy mint régen. Felhívjuk a szolgáltatót (akik a kukát ürítik), megmondjuk, hogy lomtalanítást szeretnénk kérni. Ők mondják, hogy mikor jönnek (általában pénteken, mert az úgyis kukanap) és feldobálják a cuccot. Tehát esélytelen, hogy autógumit vagy ilyesmit belerakjunk. Múltkor például láttam, hogy egy ezer éves festékes dobozt ott is hagytak.
2023. ápr. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%

Havi 1 garnitúra/cím autógumi leadható díjmentesen a hulladékudvarokba! Nem mindegyik veszi át meg kell kérdezni, de biztosan lesz a környékeden olyan ami megfelel a célra. Az én 10 km-es körzetemben 5-ből 1 veszi át. De használt motor olajat mind az 5 átveszi, étolajat szintén.


"Mondjuk ezt nem értettem soha, ha ugyanoda kerül de pluszban többet kell érte fizetni mintha kevésbé szennyezne."

A telephelyen oda vezénylik a népet és válogatni kezdenek. Ezt neked csillagászati áron ki is számlázzák. Nagyjából úgy van kitalálva, hogy ez így többe fog kerülni, mintha bevitted volna a hulladék égetőbe és fizettél volna a lerakásért.

2023. ápr. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!