Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A vécécsésze karimájának a...

A vécécsésze karimájának a hátsó, felső részén megjelenő sárgás elszíneződés miből ered és mivel lehet letakarítani? Rozsda, vízkő, víz vastartalma, esetleg vizelet vagy széklet? Milyen szer oldja?

Figyelt kérdés

A vizeletre és székletre azért nem tippelek, mert ez olyan wc, amelyben az cucc egyből lemegy, tehát nem áll meg.


De felőlem ezek is lehetnek.


Aki tudja, vilagosítson fel, kérem.


Domestos nem hozta le.


Akkor inkább vízkő féle lehet?



2023. máj. 12. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Vízkő. Ecettel vagy vízkőoldóval le tudod szedni. Érdemes egy vattadarabot jól beáztatni a vízkőoldóba, és pár óra hosszáig hagyd rajta a csíkon. Gyönyörűen le fog jönni
2023. máj. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
Vízkő + rozsda. Sav leszedi, vízkőoldó (sósav) vagy citromsav, vagy ha szereted szagolni, akkor az ecet is leoldja, csak lassabban.
2023. máj. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

Ahogy írták vízkő lehet és a ráragadt egyéb szennyeződés miatt színes.

A múltkor rosszul választottam és sárga színű vécétisztítót vettem. Éjszakára szeretem kicsit hagyni állni a vécében, kicsit szétkeverve a vizével a tisztítószert, hogy a perem alatt és az egyenes felületen, meg ahol még áll a víz ott is oldja a szennyeződéseket. de most nem tehetem meg, mert olyan mintha a pisi nem lett volna lehúzva. :)

Próbálj meg zselés vagy sűrűn folyó vízkőoldót venni és azt tedd rá, hagyd állni, majd a vécékefével súrold át! Ha kell ismételd meg többször.

Amikor költöztünk az előző lakásunkba akkor derült ki, hogy a felszínen rendben tartott lakás valójában milyen igénytelenül volt takarítva, a vécéülőkét fel se lehetett hajtani a mocsoktól ami a tövére volt tapadva, belül a csésze meg vastagon barnás vízköves volt mindenhol. Szegény párom volt kénytelen megcsinálni az első takarítást a vécében, mert rosszul lettem tőle. de vízkőoldóval, hipóval és némi súrolószerrel szép tiszta lett utána. (persze az ülőke ment a kukába)

2023. máj. 13. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


A miénk szerencsére nem súlyos, tkp alig látszik, csak szeretném, ha szép fehér lenne.

2023. máj. 13. 02:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!