Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért lesznek a szekrényben...

Miért lesznek a szekrényben büdösek a ruhák?

Figyelt kérdés

Kerülnek elő a tavaly kimosott nyári ruhák, mindegyiknek nagyon büdös illata, inkább szaga van.

Folyékony mosószert használok, általában Arielt, kimérem, nem sokat, nem burítom. Öblítőt sem tolom túl, fél kupak csak, hogy a ruhák ne legyenek kemények. Nincs penész a szobákban, új építésű ház, a szekrények sem régiek.

Mit rontok el?


2023. jún. 10. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem szellőzik.
2023. jún. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is át szoktam mosni az ilyen szezonruhákat. Nálunk meg szellőzik a szekrény, szóval porosodik, hidd el, az sem jobb. Nem használod, áll, ennyi.
2023. jún. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Öblítőt sem tolom túl, fél kupak csak, hogy a ruhák ne legyenek kemények"


Az öblítőtől nem lesz kemény a textil. Az öblítő a textil szerkezete között ragadt mosószer maradványok eltávolítására hivatott. Szóval ez egy elég rossz feltételezés, hogy az öblítő miatt lesz kemény a textil..

2023. jún. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3: én ilyet egy szóval sem említettem, hogy az öblítő miatt lesz kemény. Ellenkezőleg: anélkül.
2023. jún. 10. 12:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Az illatanyag(öblítőé,mosóporé) megromlik.

Teljesen normális,másnál is ilyen ha sokat áll.

Egy rövid öblitő mosás segít rajta.

Hasonló büdös lesz a dezodor is ha lejár a szavatossága,vagy az öblítő.

2023. jún. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A mososzer valoszinuleg benne maradt a ruhaban es mivel nem hasznaltad, sokaig nem volt ujbol kimosva, megromlott.


Lehet, hogy alacsony hofokon mostad es a mososzer nem oldodott fel rendesen. 30 foknal is elo szokott ilyen fordulni.


Rovid volt a program es nem tudta kiobliteni a szert a ruhabol. (tavaly en is eszrevettem a 45-70 perces programok utan)


Az uj mosogepek szeretnek sporolni a vizzel. Ha van olyan gomb, ami tobb vizet hasznal, erdemes benyomni. Vagy vegig olvasni a konyvet, hatha van ilyen program.


Az utolso mosaskor jobban megpakoltad a gepet, a ruhak nem tudtak ugy forogni es ezert.

2023. jún. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!