Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Megsárgult fehér ingek/ruhákat...

Megsárgult fehér ingek/ruhákat, mivel mossam ki, hogy hófehérek legyenek?

Figyelt kérdés

Letezik ra barmi bevalt biztos trukk?

Aztatni valiban nem szoktam! De megvettem clorox, vanish oxy feherito, ariel feherito stb de semmit nem ernek hiaba fomosassal mosom, inkabb halvany sargas feherek, mint hofeher.

Mit tegyek?



2023. aug. 15. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha általad sárgultak el, azaz te mostad őket, akkor egyetlen dolog amit tehetsz, hogy változtatsz a mosási szokásaidon.

Pár tipp: fehér ruhákat csak fehér ruhákkal moss együtt, használj külön fehér ruhákra való mosószert, minimum 40 fokon hosszú programon mosd őket. Ha ezeket betartod, egyetlen fehér ruhád sem fog elszürkülni.

2023. aug. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%

Sok oka lehet.

Anyagfüggő a jelenség? Pamut ill. kevert vagy műszálas fehér ruhánál ugyanúgy előfordul?

Mennyire függ attól, hogy milyen régi a ruha ill. hányszor mostad?

Melyik mennyire minőségi ruha? Olcsóbb fehérneműnél én betudnám az avultságnak.

És persze függhet a mosási szokásaidtól. Legjobb lenne minél magasabb hőmérsékleten mosni őket - igaz sokszor pont a címke írja, hogy max. 40 fokon mosd.

Persze a mosószer is számíthat, de az csak egy tényező a sok közül.

Magunk szokásairól annyit mondanék, hogy mi nem használunk öblítőt (az pl. konkrétan árt a ruháknak), helyette ecetet öntünk abba a rekeszbe (az viszont jó a mosógépnek vízkő ellen). És Amway folyékony mosószert használunk. Egyféle van fehérre és színesre is. És ilyen besárgulást csak ezeréves pamut fehérneműn tapasztaltam, de ott egyértelműen az avultságnak tudom be.

2023. aug. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Zara ruhak. 60 fokon nem tudom kimoshatom e , mert 40 van rajuk irva.

Soha nem mostam ossze mas szinnel csak feherrel, de halamiert par honap utan besargult feherek. Nincs ra semmi lepes amivel ujra kifeherithetem? Aztatas feheritoben pl ?

2023. aug. 16. 00:07
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

"60 fokon nem tudom kimoshatom e , mert 40 van rajuk irva."


Én semmiképp se tenném.


"Aztatas feheritoben pl ?"


Azzal tönkre teheted az anyagát.


Bár a Zara jó márkának számít, de ha ilyen hamar és csak ennél a gyártmánynál fordul elő, akkor nem zárom ki, hogy a termékeik ilyen silányak.

2023. aug. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%
Pamut anyagú textilek látványosan fehérednek az erős napsütésben.
2023. aug. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A fehérítő szerek akkor érnek valamit, ha sok víz van a mosógépben és folyamatosan ázik benne a ruha. A mai mosógépek takarékossági okokból alig pár liternyit lötyögtetnek a ruhák között, ami édeskevés ahhoz, hogy a fehérítő kifejtse a hatását. Ezen segíthetsz egy kicsit, ha mosás előtt fél órával beáztatod meleg fehérítős vízben a ruhákat. Lehet, hogy pazarlás, de erről szól a mai "takarékos" világ.
2023. aug. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!