Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Vas serpenyő kiégetése?

Zowie kérdése:

Vas serpenyő kiégetése?

Figyelt kérdés
Vettem egy vas serpenyőt és azt írja, hogy első használat előtt ki kell égetni, oly módon, hogy úgy dörzsöljem be a serpenyőt magas hőállóságú zsiradékkal, hogy vékony filmréteg maradjon rajta, majd tegyem be a felmelegített sütőbe.Az lenne a kérdésem, hogy csak a belsejét kell kikenni vagy az egész serpenyőt kívül belül kell bezsírozni a kiégetéshez? Én arra gondoltam, hogy mivel gáz főzőlapom van, kívül is be kéne kenni, mivel nyílt láng éri, de nem akarok hülyeséget csinálni.
2023. aug. 28. 17:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

csak belül, így képzel némi tapadásgátló bevonatot.

Csak valódi állati zsírt használj. Marhafaggyú, sertézszsír, libazsír. Ha biltban veszed figyelj, hogy ne tejes legyen.

2023. aug. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a gyors válaszod. :)
2023. aug. 28. 17:45
 3/18 anonim ***** válasza:
63%
Ès a belsejèt sohase mosd el! Csak töröld ki papírral. Nagymamám egy papír zacskót húzott rá, úgy volt eltève.
2023. aug. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

#3 Ez nem jó, a serpenyőt is kell tisztítani.

Csak ha nem akarja, hogy rozsdásodjon akkor rögtön szárazra kell törölni és egy vékony rétegnyi olajjal át kell törölni! Papírtörlőre egy kis olaj - étolaj, mert utána meg fogjuk enni a bele kerülő kajával - és csak át kell ezzel az olajos papírral törölni.

Kérdező, azért ne lepődj majd meg ha kívülről is rozsdásodni fog, az öntöttvasnak sajnos ez velejárója. Nem gond, letörlöd használat előtt és kész, csak ne közvetlenül tedd a polcra, mert nyomot hagy. Tegyél alá mindig valami papírt!

2023. aug. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló! Akkor inkább kívülről is égessem ki?
2023. aug. 29. 09:46
 6/18 anonim ***** válasza:
59%

Egyeltalán mihez kell? Mit vettèk? Öntöttvas, lemez, palacsintasütő?

Az elmosáskor leszeded a ráègetett zsír rèteget, palacsintasütőt ezèrt nem mosták el. Bajod 3# nem lesz tőled, mert forrón használod sütèsnèl. A ráègetett olaj eltávolítása egy pofon neki. Hiába kenegeted, az a règi teflon ál csinálták

2023. aug. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

#5 "Utolsó válaszoló! Akkor inkább kívülről is égessem ki?"

Ezt szerintem gondold át! Lehet úgy belülről kiégetni egy VAS serpenyőt, hogy az kívülről ne legyen pont úgy kiégetve? Nem lehet, hiszen nem a belsejét teszed a sütőbe hanem az egészet.

2023. aug. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

#6 Nekem van öntöttvas serpenyőm, használom is. Azért írtam le hogyan kell csinálni.

Neked van?

2023. aug. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Èn a lemez palacsintasütőt használtam sokáig, az így kezeltük. Az öntöttvas máskèpp megy. Azèrt kèrdeztem pontosításra.
2023. aug. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Aldiba vettem azt írja bbq vas serpenyő. "A vas természetes és tartós anyag, nagyon strapabíró és gyorsan felhevíthető. A vas serpenyők speciális serpenyők, amik speciális kezelést igényelnek."


A használati utasításnál ezt írja, miután bekentem a serpenyőt:"Kb 45 perc időtartamra tegye be a sütőbe helyezett, alufóliába betekert rácsra. Az alufólia megakadályozza , hogy a sütő alja az esetlegesen lecsepegő olaj miatt beszennyeződjön." Ez miatt kérdeztem, hogy akkor kívülről is be kell kenni? Mert ha csak a belsejét, akkor nem lenne ami letudna csepegni, nekem így lenne a logikus, de nem akarok hülyeséget csinálni.

2023. aug. 29. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!