Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen a jó vasaló?

Milyen a jó vasaló?

Figyelt kérdés

Légyszi ne nézzétek hülyének, a kérdés komoly. Soha nem vasaltam, nincs is vasalóm, de szükségesnek érzek beszerezni egyet.


Milyet ajánlanátok?


2023. szept. 2. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]

Nekem ilyen van és nagyon szeretem.

Nekem fontos hogy gőzölve és nélküle is jól működjön, ne legyen túl nehéz, hatékony legyen. Hogy milyen szempontokat kell nézni, fogalmam sincs, ezt is ajándékba kaptam, de nagyon bevált.

2023. szept. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Sajnos én sem tudom, hogy milyen szempontokat kell figyelembe venni, de amit írtál, jól hangzik. Ára is normál.

Meg is nézem, szerintem nekem is jó lehet egy ilyen.

2023. szept. 2. 10:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól függ mit és mennyit akarsz vele vasalni.

Legyen jó a vasaló talpa! Ne tapadjon hozzá a ruha, könnyen mozogjon a textilek felületén. Ebből sokféle megoldás létezik, mind jó.

Azt gondolnánk az a jó ha könnyű, de ha erősebb anyagokat kell simára vasalni, akkor a nehéz vasaló a saját súlyával segít ezt megtenni, a könnyű vasalót meg neked kell rányomnod folyamatosan, ez nagyon fárasztó.

Érdemes megnézni a fogyasztását, de egy vasaló alapból sok áramot fogyaszt, hogy kicsit több vagy kevesebb, az attól függ inkább milyen hőfokon szokott az ember vasalni.

Van aki szereti a vezeték nélküli vasalót, mert a zsinórja néha tényleg nagyon útban van - engem idegesítene, hogy mindig a tartójába kellene vasalás közben visszaállítani, hogy melegedni tudjon, de még nem használtam ilyet, szóval lehet ez is szempont, hogy így kényelmesebb.

Nagyon utálok vasalni, nagyon sokat kellett mindig, nagy a családom, ezért nekem a legjobb vasaló az volt ami önmaga vasal é ilyen nincs. Aztán lett szárító gépünk és azóta csak ingeket meg olyan ruhadarabokat vasalok amiket így is muszáj. A szárítógépbe vasaláshoz jó nedvesen teszem be a cuccokat, keveset egyszerre, és ilyenkor úgy tudom kivenni, mintha ki lennének vasalva. Csak hajtogatni, vállfázni kell azonnal, hogy ne gyűrődjenek. Számomra most ez a legjobb vasaló, a szárítógép, kivasal helyettem. :)

2023. szept. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is! :) Hasznos.

Milyen szárítógéped van?😁 azt is most fogok venni.

2023. szept. 2. 10:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Whirlpoor 6sence aircane szárítógép , már vagy 6-7 éves, nem mostani modell. Nem állítom, hogy ez a legjobb, kicsit nehézkes tisztítani alul a levegőszűrőnél az oda tapadó szálakat és ha teljesen vizesen kerül bele a ruha a mosógép után akkor nagyon nehezen szárítja meg. Szóval nem akarlak erre rábeszélni, de ahogy én használom arra tökéletes. Vagy egy páraleválasztónk - sok a gondunk a penészedéssel. A mosókonyhában kiteregetem a ruhákat a mosógép után és odaállítom mellé a páraleválasztót, hagyom hogy fújja rájuk a levegőt. Amikor félszárazak, akkor szoktam a szárítóba rakni a ruhákat, egy mosásnyit kb. 3 részre szét szedve legalább (7kg-os gépünk van). Így jól működik. Ami áramot elhasznál a szárítógép azt korábban a vasaló használta el. Ha egyszerre teszed be a ruhákat akkor nem tudnak kisimulni a szárítógépben és akkor még egyszer kell energiát, időt használnod hozzá vasalással.

Korábban csak olyan ágyneműt vettem amit nem kell vasalni (krepp, flanell), most meg nem gond a többi sem, csak szépen beteszem a gépbe és kész. A törölközők is sokkal puhábbak.

Ilyenkor jó időben meg a levegőn szárítom a ruhákat és ugyanúgy vasalásnedvesen mennek a szárítógépbe. Ha túlszáradt a napon akkor éppen úgy belocsolom, mint vasalás előtt tenném és úgy rakom be a szárítóba.

2023. szept. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vasaló talp. Vannak teflonos, kerámia talpúak. Ezek jól csúsznak, de szèpen kopnak is folyamatosan, aztán minden tapad oda. Tisztítani meg alig lehet ezeket a talpakat, mert felkarcolod a rèteget. Egy darabig azèrt szuper jók.

Èn règóta csak acèl talpasat veszek, jól siklik, van azèrt súlya, jól lehet tisztítani, polírozni.

Teljesítmèny 1800-2500w közötti. A nagyobb gyorsabban felfűt, de időbe nem sok van közöttük.

A gőz mennyisège a vasalást könnyíti, így jó ha tudja nyomni. De règen bespricceltèk a ruhákat, feltekerve fèlretettèk, aztán vadalták, ugyanolyan jó eredmènnyel.

Idővel az ioncserèlt víztől is dzsuvás lesz a vasaló, ez ennyi.

Vagy kinlódsz a tisztogatással, vagy új vasalót veszel.

2023. szept. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!