Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Csak én utálom az ilyen...

Csak én utálom az ilyen utcabelieket? Reggel fél 7-kor az egyiknek már zörög a fűkasza, a másik a harmatos gazt meg szemetet próbálja égetni.

Figyelt kérdés

Már reggel fél 7-kor elkezdi fűkaszával vágni a füvet, zörög, zúg. Oké lehet némelyik megy délután dolgozni, de könyörgöm más aki meg éjszakára dolgozott az ne pihenjen? Éjszakás voltam de nem bírtam elaludni eddig, mert reggel már arra jövök haza, hogy 2 házzal arrébb fűkaszával zörögnek, a másik meg a korábban levágott gazzal füstöl, ablakot nem lehet nyitni a fülledt melegben, hogy szellőzzön a meleg ház, mert jön be a füst, szinte köd lett az udvaron, szél meg alig fúj. Egyszerűen annyira utálom az ilyen embereket. Én vagyok ezzel csak így?


A fű annyi mindenre jó, a friss fűnyesedés ha lebomlik nitrogéndús tápanyag lesz belőle. Oda lehet azt a fák, bokrok tövébe hordani és én mindig azt csinálom. Nem véletlen, hogy bőtermésűek a fáim is és egészséges fejlettek. Veteményest is jó vele takarni, minek azt a füvet égetni??? A sok idióta meg a nedves gazzal füsttöl már reggel mikor még harmatos is. És az a baj némelyik idős ember csinálja mindig vagy öregasszony vagy öregember. Irritálóak...



2023. szept. 19. 09:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
20%

Te meg egyszerűen hülye vagy!

Pont olyan vagy mint az a kamionos aki szembe megy a forgalommal és fel van háborodva, hogy mindenki szembe jön!!

2023. szept. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
26%

Költözz vissza a panelba ahol eddig laktál.

A 8.-on senki sem zörög a fűkaszával.

2023. szept. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%
Ez az égetés egy ilyen észak balkáni szokás, tőlünk nyugatra kivétel nélkül komposztálnak a népek. Az óriási nyugati szegénységben és tudatlanságban erre telik, de a magyar ezt is megmutatja hogyan kell!!!
2023. szept. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Először is: nem megyek 8.-ra mert a panelban azt is hallani ha reggel épp szarik és fingik a szomszéd vagy épp keféléssel indítanak. A veszekedés, a gyerekzsivaly még inkább idegesítő és van aki panelban nekiáll fúrni reggel korán. Éltem panelban, tudom milyen. Az rosszabb, de ez környezetszennyezés is! A fűnyírás más tészta, de mi a frásznak kezdi el fél 7-kor korán reggel. Alig van nála fű, gyomok vannak, nem is fű és a betont nyírja szinte a ház előtt...
2023. szept. 19. 10:58
 5/15 anonim ***** válasza:
20%
én meg a zenét utálom
2023. szept. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%

Olyan nem lesz, hogy mindenkinek jó legyen, kivétel, ha tanyán élsz és minimum 1 km-es körzetedben nincs senki. Aki reggel ér rá füvetnyírni, az az éjszakásoknak nem tetszik, mert nappal pihennének, aki délután ér rá, az a kisgyerekeseknek nem tetszik, mert a gyerek aludna, aki este ér rá, az a nyuggernek nem tetszik, mert nem hallja a szappanoperáját és már pihenne, aki hétvégén nyír, az senkinek nem tetszik, mert normál ember miért nem pihen, blabla... Örök háború, mégis megérti normál ember egy családi házas környezetben, hogy ez ilyen. Mindenki máskor ér rá.

Az égetés engem is zavar, de szerencsére felénk hetente egyszer jut eszébe valakinek max. ilyenkor. Nem is értem, amikor lehet komposztálni, de havi egy zöldhulladék elszállítás is van és sokan hirdetnek is, hogy szívesen elviszik ingyen.

2023. szept. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

Teljesen igazad van. Én - bár nem éjszakázom - ugyanígy gyűlölöm a szomszédokat. Az egyik korán reggel fát vág/füvet nyír szezontól függően, és asárnap is.

A másik szombat este nyírja a füvet. Minden szombat este naplemente előtt fél órával kezdi. Egy rohadt teszkós virslit nem tudtunk úgy megsütni a grillen idén hogy ne bömbölt volna a fűnyíró.

A szembeszomszéd vasutas, bármikor nyírhatna füvet. De nem... vasárnap délután 2-kor áll neki. Forma 1-et sem néztem még idén úgy, hogy ne vonyított volna az árokparton a damilos.

Éééés amikor elhallgatnak a fűnyírók, rákezd a motoros permetező...

1-eskének mondanám, hogy én falura születtem, de laktan tásasházban is 10 évet, úgyhogy van összehasonlítási alapom. 1000x inkább a falu és a kertes ház mint a városi társasház. Viszont van bizony, hogy a faluban is kiakasztóak a szomszédok. Teljesen jogosan van kiakadva a kérdező. Egy kis odafigyeléssel nagyban meg lehetne könnyíteni a többiek életét. De már ennyi sincs az emberekben.

2023. szept. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mi hat hete költöztünk falura és tényleg minden nap bőgeti valaki a fűnyírót/fűkaszát, de sokkal inkább ezt hallgatjuk, mint a lakótelepi ordítozást, fúrást-faragást, folyamatos motorbőgést, dudálást és egyebeket. Szinte soha nem tudtam egy jót aludni a panelban, mert valakinek mindig épp akkor kellet fúrni, kopácsolni, ordítani ... stb.


Nekünk talán annyiban szerencsénk van, hogy csak 8 óra után nyírják a füvet, illetve bőven van távolság a házak között, nem az ablakunk alatt bőg a fűnyíró. Nekem a kutyaugatást volt picit nehezebb megszokni, de egyrészt csak akkor ugatnak, amikor valami gyanús mozgást észlelnek (általában őz, macska vagy sün hergeli őket 😀), másrészt ezt azért nem bánjuk, mert legalább jeleznek.

2023. szept. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Szembe itt is van 1 kutya, az is ugat néha, de az is akkor ha valaki idegen jön. Ezek nem annyira zavaróak, persze azt is utálom ha egy kutya folyamatosan ugaat rekedtségig ok nélkül mert valami hülyeséget észlel. volt olyan kutya aki a gilisztát ugatta fél napig meg a csigát :/ Szerencsére ők elköltöztek innen már. A panelban én is ezeket éltem át, vagy sokszor éjjel buliztak fiatalok és ment a zene...
2023. szept. 19. 14:17
 10/15 Ocean7 válasza:
52%

Gyere Budaörsre, Kamaraerdõbe lakni. Itt reggel 8-ig csend van, csak a feketerigók és egyéb énekesmadarak fújják! Égetni senki nem éget. Kutya se nagyon van itt a környéken. Ja, csak itt 100 millánál kezdõdnkek az ingatlanok!😃

És röpködnek a budaörsi reptérröl a kis repülõgépek. Persze nem hajnalban. Viszont találkoztam már olyannal akit a madarak csicsergése(!) zavar, utálja õket! Az embereknek semmi nem elég jó! 🤗

2023. szept. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!