Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az elektromos láncfűrészen...

Az elektromos láncfűrészen milyen gyakorisággal kell használni a kézi lánckenő pumpát?

Figyelt kérdés

A HappyBag Webáruháznál - mint kiderült, szlovák cég, de van magyar telephelye is .... - rendelt Kraftech KT/CHS 3200MP elektromos láncfűrész, és a mellékelt használati utasítás csak a láncfűrész nevében volt azonos, tartalmában nem egyezett.

Egyebek között a lánc olajozása a leírás szerint beépített szivattyúval történik, ezzel szemben a fűrészen csak egy hüvelykujjal működtethető szivattyú-gomb található.

A Cég leveleimre nem válaszolt, kilátásba helyeztem a fogyasztóvédelmi hatóság bevonását is, de ez is eredménytelen volt.

Tekintettel arra, hogy most csak a jelzett olajozási probléma megoldása a legfontosabb - a megoldásban itt számítok segítségre -, a Céggel a továbbiakban nem foglalkoznék.....



2023. szept. 26. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sose hallottam még ilyenről, hogy kézzel kellene pumpálni az olajat :-O Mindig tanul az ember... Tipp: odatartod valami elé pár cm-re (mondjuk a vágandó fa elé) a végét, felpörgeted és ha olajos lesz a fa, mert kicsapja ugye a lánc akkor jó, ha nem akkor adsz neki kenést.
2023. szept. 27. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1/1 anonim - Köszönöm, ezen eljárással állapíthattam meg, hogy a lánc olajozására beépített szivattyú nincs, az csak kézi pumpával lehetséges. Azt nem tudom, hogy a pumpát állandóan nyomkodni kell, vagy pedig elég bizonyos időközönként megnyomni....
2023. szept. 27. 09:36
 3/7 A kérdező kommentje:

1/1 anonim - Ezen nyomógombról van szó: [link] .

Megnyomásakor a láncra a megfelelő helyről egy kis olaj spriccelődik.....

2023. szept. 27. 11:24
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Vágás előtt és közben kell pumpálni, nem egyfolytában, adja az magát. Régen volt egy ilyen (valódi német) fűrészem kedveltem mert mindig annyi olajat tudtam küldeni a láncra amennyit megkívánt a vágás.
2023. szept. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4/4 anonim - Köszönöm szépen, így fogok eljárni!
2023. szept. 28. 15:00
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen. És azt elfelejtettem hogy amikor látod hogy nedvesebb fánál kezd tapadni a forgács a vágófogak tetején akkor nyomj olajat és az letisztítja, nem ég rá.
2023. szept. 30. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6/6 anonim - Ez különösen hasznos tanács - köszönöm.....
2023. okt. 12. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!