Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Egyfős háztartásban (csak én)...

Egyfős háztartásban (csak én) nem indokolt a mosogatógép, ugye?

Figyelt kérdés
Érzékeny a kezem a mosogatószerekre (nyilván van kesztyű) de gondolkodom azon érdemes-e mosogatógéppel mosni. Esetleg egyszerhasználatos fa evőeszközöket használni. (Lebomlanak, nem műanyagok)

2023. okt. 1. 13:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem indokolt, mert egyedül több mindent kell csinálni a háztartásban és időt spórolhat meg.
2023. okt. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Bogica0616 ***** válasza:
42%
Környezet védelmi okokból és anyagi szempont alapján az egyszerhasználatos dolgok otthoni használatát nem javasolnám. 1 személynek a kézi mosogatás napi max 5 perc alatt megvan. Egy mosogatógépek 1 nap alatt tölt meg teljesen 4 személy (Anyósomék). Te legalább 2 napot kellene, hogy várj, hogy tele legyen egy normál méretű gép, az is lehet több nap. Legolcsóbb tabletta 30 forint nagyjából. 1 mosogatás áram igénye átlagosan 1 kw. Nyáron kevesebb. Nekem nem érné meg 1 főre.
2023. okt. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
58%
Ha pénzben számolunk mindent, akkor ennyi erővel ruhát mosni is csak kézzel éri meg egy főnek, meg vasalnia sem szabad, mert az is költséget jelent. A végén ott tartunk, hogy háromszor annyi idő alatt sem végez a házimunkával, mint gépiesett módon.
2023. okt. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Bogica0616 ***** válasza:
47%
Elhiszem, hogy ne pénzbe számoljunk, hanem időben de akkor főzni se főzzünk az még több idő. Ha rendelünk mosogatni sem kell. Tiszta haszon. 1 ember napi kb 2 edényt, max 3 tányért, 1-2 poharat és pár evőeszköz koszol össze ezt a mennyiséget 5 perc tisztára mosni. A gép pedig ha nem telik meg és nem mossák el az edényeket baci forrás és bűz forrás. Nem ugyan az mint a ruha mosás, az senkinek nem 5 perc.
2023. okt. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem keskeny, 8-9 terítékeset vegyél (60 cm széles a beépíthető).

Nekem is ez van, mi ketten élünk a háztartásban.

(Egyébként érdekes ez a 8 meg 12 teríték- mert ha csak szabályos lapos és mély tányérokat teszel rendezett sorba, akkor nyilván befér, de az életben azért vannak poharak, csészék, főzőeszközök stb- nem olyan hatalmas ez két főre sem, megtelik max 2 nap alatt.

2023. okt. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
45%

Én egyedül élek, sokat dolgozom, nekem jól jön a mosogatógép.


Én 2 éve vettem, akkor még Anyámmal éltem, létszükséglet volt, mert hordta mindennap haza a főzött ebédet, az ebédhordókat csak a géppel tudtam tökéletesen tisztára elmosni. Sajnos tavaly Ő meghalt, egyedül maradtam, az elején gondolkoztam, hogy eladom a mosogatógépet, de aztán csak rájöttem, hogy jobb ha marad.


Én heti 3x mosogatok, hétköznap 2x, hétvégén 1x.


Nyilván, itt a szennyes edények tárolása az ami nem teljesen higiénikus meg gusztusos, itt oda kell figyelni, hogy melyik nap mit főzöl, hogy melyik étel mennyi szennyest termel.


+ vannak olyan dolgok amit mosogatógéppel elmosni a legkönnyebb, ilyen pl. a hűtőnek a ,,flakkjai"

Havonta egyszer kipakolom, beteszem mosogatógépbe, a hűtő belsejét meg zsíroldóval kitörölgetem. Tökéletesen tiszta hűtő az eredmény.

Vannak olyanok mikor lámpa burákat, mikrónak a tányérját is a géppel takarítom meg.


Ha most kellene mosogatót vennem, annyit változtatnék a történeten, hogy ilyet, vennék:


[link]


Ez egy személyes és bármilyen rideg körülmények között jó. Azt hiszem, hogy lehet bele önteni külön a vizet, ez jó dolog, ha olyan helyen akarod használni ahol nincsen vezetékes víz.

2023. okt. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
53%

Azt te döntöd el, hogy számodra mi indokolt, és mi nem...

Én is egy fős háztartásban élek, időnként van egy-egy vendégem, aki nálam eszik-iszik. Nekem kicsi, 6 terítékes, egytálcás mosogatógépem van. Az egy tálca kb. 1-2 naponta telik meg. Ha főzök, akkor azonnal megtelik. :) Szeretem, mert kényelmes. Sokat dolgozom, és sok időt megspórol nekem a munka mellett.

2023. okt. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
35%

"Elhiszem, hogy ne pénzbe számoljunk, hanem időben de akkor főzni se főzzünk az még több idő."


Az ételrendelés egy szolgáltatás, míg a mosogatógép egy kényelmi eszköz. Teljesen rossz a hasonlat. A mosásnál sem azt írtam, hogy vihetné mosodába a ruhákat, hanem azt, hogy ha ennyire spórolni akar valaki, akkor végezhetné kézzel a mosást, hiszen úgy takarít meg pénzt. Egyébként igen, vannak ételkészítéshez is kényelmi eszközök, de azok akkor jók, hogyha van egy fix étel, amit 24/7-ben el kell készíteni és ezáltal terhet vesz le a válláról. Pl. japánoknál ilyen a rizs. A mosogatógép is tulajdonképpen erről szól, hogy terhet vesz le a válláról, csinálhat mást a mosogatás helyett. Ez egyedülállóként nagyon hasznos, mert hirtelen lesz egy fél órája, amit hasznosabban tud eltölteni.

2023. okt. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
15%

"Az ételrendelés egy szolgáltatás, míg a mosogatógép egy kényelmi eszköz."


A kérdés szempontjábol ez simán értelmetlen.

2023. okt. 2. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
11%

"gondolkodom azon érdemes-e mosogatógéppel mosni"

Érdemes!!

2023. okt. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!