Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosogatógépbe,melyik só és...

Mosogatógépbe,melyik só és kapszula jobb?

Figyelt kérdés

Első mosogatógépem megkaptam ajándékba,aztán aztán nem tudom melyik az a só,kapszula,és öblítő ami olcsó is jó.

Kinek mi vált be?

És pár jó tanácsot/praktikát szivesen elfogadok ..(Bosch mosogatógép)



nov. 20. 22:06
1 2
 1/15 anonim válasza:
19%

A só sima konyhasó, rá is van írva. 2-300 Ft/kg, mint a sima konyhasó, a legolcsóbb kell, mert sok fogy belőle.


Tablettából a DM-eset használom, de Emagon szokott néha lenni olcsón Finish is. Ha port vagy gélt használsz, az elvileg gazdaságosak, mert a tabletták túlméretezettek, és nem is alkalmas igényszabta adagolásra. Ez egyben azt is jelenti, hogy ha nem mos jól, akkor az nem a kevés mosóhatás miatt van.


Zsírtalanításra 1 jó evőkanál trisó vagy mosogatógéptisztító, évente párszor.


Csillogós, vízkőmentes mosáshoz 20%-os ecet vagy direkt ehhez való szer az adagolóba.


Disclaimer: nem értek hozzá

nov. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

sóból bármelyik, nézni kell, mindig másik az olcsóbb. Van, hogy nagyobb dobozt adnak, összességében olcsóbban. Spar-ban is sokszor van akció.


Tablettában próbáltuk finish-t meg somatot is, kvantum csendjét. Nem voltak rosszak, de rájöttünk, hogy a lidl-s all-in is teljesen jó.

Ugyanez igaz az öblítőre, azt is lidl-ben veszünk bele.


Azt is érdemes tudni, hogy ha világít a só lámpa, nem kell azonnal rohanni tölteni. Az all in kapszulában elvileg van minden, só és még öblítő is. (bár utóbbit nem tudom hogy oldja meg)

nov. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Épp pár napja beszéltünk egy ismerősömmel arról, hogy mi értelme is van mindenféle só meg öblítő töltögetésének, mikor vannak nagyon jó és megfizethető árú kombinált kapszulák.

Én a Somat gold változatát szeretem legjobban, de a sima All in1 változatát vettem meg épp pénteken, a tescoban most akciós. 6 éve van mosogatógépünk és nekem ez tökéletesen megfelelt eddig. A nagy kiszerelést érdemes megvenni és akkor amikor valahol akciósan látod - most a 80 darabos változata volt annyi forintban, mint akció nélkül a fele ekkora mennyiség - ami meg most nem volt leárazva éppen.

Persze ehhez hozzá kell tenni, hogy nekünk elég lágy vizünk van, így nincs szükség külön vízlágyítóra, nem kell só sem külön a regenerálásához és én le szoktam öblíteni meg kicsit be szoktam áztatni a mosogatni valókat, nem kell a gépnek a rászáradt ételmaradékot is leszednie. Mielőtt elkezdem bepakolni a cuccot akkor kicsi vizet engedek a dolgokra, pár percig abban ázik, ezt leöntöm róla és úgy teszem be.

De ismerősöm meg pont azt mondta, hogy ő soha nem szokott ezzel pepecselni és neki is megfelel egy hasonló kapszula - arra nem emlékszem milyen típust használ.

nov. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

A só a vízlágyító gyanta regenerálására van, és az a legjobb minden szempontból, ha megveszed a sót, és beöntöd a tartóba.

Kapszulával szerintem nem lehet spórolni, mert az a legdrágább része a folyamatnak

nov. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Annyit, hogy a só nem sima konyhasó, hanem NaCL. A konyhasó sok mást is tartalmaz. A regenelárásra használt só pedig nagytisztaságú NaCl (só), az egyèb anyagok tönkrevágják a gyantát. Ezèrt a kis különbsèg.
nov. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

#5 Igazad van és ezt komolyan is kell venni.

Rendes vízlágyító berendezésünk van a házba bejövő vízre kapcsolva, mert a padlófűtésünk miatt fontos a lágy víz a rendszerben. Egy ideig olyan vízlágyító sót vettünk ami nem volt elég jó minőségű és már azzal kiakasztottuk a berendezést egy idő után - pedig az valóban vízlágyítókba való só volt.

Azért egy mosogatógépnél ez talán kevéssé gond, hiszen eleve sok mindenféle anyag kering ott mosogatás közben, de tényleg nem ugyanaz a simán megvehető konyhasó, mint a tiszta nátrium-klorid, még ha a kémiában a nátrium-kloridnak ez is a hagyományos neve, hogy konyhasó.

nov. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi finish termékeket használunk a bosh mosogatógéphez (ez q gyártói ajánlás).

Mindig figyelem, hogy hol akciós.

nov. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó bármilyen só, sőt tapasztalatom az, hogy a mosogatógépekhez gyártott sók között is van különbség, olcsóbb sóval tapasztaltam azt, hogy foltosak maradtak a poharak, nem azonnal, egy idő után jelentkezett ez. Az ország bizonyos területein gyakorlatilag hozzávetőlegesen lágy víz jön a csapból, így értem miért születhetnek ilyen eltérő vélemények, de ott, ahol kemény a víz, mint pl. nálam, (délnyugat), nem mindegy milyen sót használsz és nem kérdés, hogy szükség van rá, nem elég az all-in-one tabletta.

Tablettából nekem a jar platinum vált be.

nov. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Tudni kellene a pontos típusát a masinádnak, hogy a használati útmutatójában utána lehessen nézni, hogy a modern típus mit vár el. Milyen szemcsézettségű sót igényel. Én éppen most cseréltem le egy 12 éves szintén Bosch modellt egy mostani Bosch modernre. Ebbe mostani modernbe ilyet ajánlanak: [link] és a használati útmutatója is írja (valahol a végén a hibajelenségek közt), hogy azért is világíthat a sókijelzés, mert tablettázott regeneráló sót használok. De azt a modern gép már nem szereti. Holott az előző típus még elfogadta, és jóval kedvezőbb áron lehetett megvásárolni a szaküzletekben a 25 kilónyi nagy tisztaságú regeneráló sót: [link] Nyilván a meglévő 10-15 kilónyi tablettázott sót már elhasználom. Cserébe folyamatosan világít a sókijelzés, és nekem kell figyelni, hogy ne fogyjon ki és mindig töltsem utána.

Nálunk közepesen kemény kb 15 nk a víz. Egy 25 kilós pakk eddig több mint másfél évig tartott ki. Ez a készülék saját vízlágyító berendezésének a regenerálását végzi.

Mosogatószer kapszula ügyben nem tudok tanácsot adni, mert én nem használom, nem szeretem. A szabadságomat korlátozza. Nem választhatok akármilyen programot. A legelső gépemhez ajándékba odacsomagolt kapszulát üzembe helyezéskor a legrövidebb programhoz tettem be. És a program végén feloldatlanul találtam a gépben. Szóval azóta a Somat zsíroldó mosogató gélt (Grease Cutting) használom, és öblítőt (rinse vagy shine) is használok. A beüzemeléskor a sóhasználatot is beállítom a vízkeménységnek megfelelő értékre, az öblítőt pedig minimum körülire. Rendkívül sokáig elég. A gél állagú mosogatószerrel pedig bármelyik programot használhatod, a legrövidebb és legalacsonyabb hőfokú öko programtól a legmagasabb hőfokúig. Soha nem okoz problémát az oldódása. És az edények számának és szennyezettségének a mértékében egyedileg tudod adagolni - hogy most kevés kell, most több, most pedig sok. A kapszula mindig egy kapszulányi. Azzal nem tudsz takarékoskodni, ha nem szennyezettek a cuccok.

nov. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a finish sótól foltosak maradtak a dolgok.

Jar platinumot használom, nem kell hozzá öblítő.

Amióta megvan a vízlágyító nem foltosak a poharak.

nov. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!