Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kimossak (sanytollal) egy...

Kimossak (sanytollal) egy olyan függönyt, ami pár hónapig szőnyegként volt használva, és mászkáltam rajta az utcai cipővel? Vagy így inkább ki kéne dobni?

Figyelt kérdés
nov. 23. 11:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Miféle anyag az, ami szőnyegként és függönyként is használható?
nov. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Eredetileg csak simán függöny :D
nov. 23. 11:30
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
És a függönyön tapostatok heteken-hónapokon át? Pláne cipővel?
nov. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha még nem ment tönkre a mászkálástól és függönyként is elfogadható lesz, akkor mosd ki, de felesleges bármiféle fertőtlenítő mosóport használni.
nov. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
ha kimosod rendesen, függönyként milyen módon tudna fertőzni?
nov. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ezért kérdeztem.
nov. 23. 12:01
 7/11 anonim ***** válasza:

Fertőzni nem tud, az a kérdés, milyen állapotban lesz, miután megtapostátok.


Kérdező, ezt neked kell eldöntened!

Mosd ki és nézd meg!

Attól is függ, neked mennyire gond kifizetni egy új függöny árát. Ebbe szintén nem látunk bele.

Én soha nem raknék fel olyat függönynek, amin tapostunk, de nem is raktam volna le szőnyegnek függönyt, hogy tapossunk rajta.

nov. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Elég ha először beáztatod, a vizet leengeded róla, kinyomkodod belőle, majd úgy mosod ki rendesen, normál hőfokon.

Tehetsz bele Sanytolt ha az megnyugtat és nem lesz baja tőle a függöny anyagának (általában nem lesz), de csak tedd nyugodtan a mosáskor hozzá a mosószerhez, nem kell külön csak azzal kimosni. Egy kicsit tegyél a Sanytolból is a mosószer mellé és akkor biztos rendben lesz!

Ha esetleg foltos marad akkor kézzel, folttisztító szappannal ott dörzsöld át és csak mosd ki újra! Sanytol akkor kellene ha esetleg rápisilt volna a kutya vagy hasonló, de az áztatással az is kijönne belőle mosás előtt.

nov. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem igazán foltos, kutya nincs, csak a cipőtalpamon ugye rajta van az utcai mocsok
nov. 23. 12:44
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kérdés ez? Ha kitudod mosni, értsd kijönnek belőle a foltok, akkor mosd ki! Ha nem jön ki belőle minden folt, akkor marad lábtörlő vagy kidobod a bánatba... Halál komolyan azon aggódtál (míg nem szóltak), hogy fertőz egy rongy, amire ráléptél cipővel? Akkor mit gondolhatsz a ruhádról, amiben egyszer kimentél az utcára vagy a kenyérről, amit megeszel, de előtte egy páran már azért megfogták stb.

Azt tudni kell, hogy a "kosztól" minél inkább távol tartod magad, annál ergyább lesz a immunrendszered! Nem mondom, hogy végig kell nyalni a közvécében az ülőkét, de nem is kell megfürdetni domestosban a csirkemellet!

nov. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!