Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel tudnám szépre tisztítani...

Mivel tudnám szépre tisztítani a zuhanykabint?

Figyelt kérdés
Vásárolt házunkban zuhanykabinos zuhanyzó van. A zuhanykabin egész felülete foltos. Nem tudom, hogy vízkő-e vagy mitől. Próbáltam higított domestost, tömény domestost, domestoshoz hasonló névtelen márkájú takarító szert, clin ablakpucolót és cif-et. Sajnos egyik sem tüntette el a foltokat.

jan. 6. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Frisch ecetes tisztítószer, vagy sima ecet is jó. Alaz is sokat segít ha lehúzóval zuhanyzás után mindig lehúzod a vízcseppeket.
jan. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A domestos lúgos, a vízkövet pedig a sav oldja. Tehát a Domestossal semmire sem mentél.

Tapasztalatom az, hogy a több éve elhanyagolt, nem rendszeresen takarított zuhanykabint, fürdőszobát semmivel nem fogod tudni úgy megtisztítani, mintha új, vagy egyeltalán tiszta érzete lenne.

Takarító vagyok, rengeteg ilyen zuhanykabint láttam. Ahogy írták előttem is, az ecet jó megoldás lehet. Ha az nem hozza le, akkor teljesen felesleges mindenféle bolti vegyszert vásárolnod, nem fogja lehozni.

jan. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Sima ecetet töményen vagy higítva használjam? 10 vagy 20 %-os ecetet használjak?

Köszönöm a segítséget!

jan. 6. 18:04
 4/10 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy melyik, nyugodtan töményen.
jan. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

20%-os. Ha van ablak a fürdőn, akkor mielőtt neki állsz pár perccel nyisd ki, hogy legyen bent friss levegő, és hagyd végig nyitva, ha van otthon FFP maszkod, akkor vedd fel, brutál szúrós, fullasztó szaga lesz. Vízezd be a felületet, majd szivacsra tedd az ecetet, de ne a dörzsis részére. Jó alaposan sikáld meg, majd öblítsd le és egy gumis lehúzóval húzd simára.

Remélem sikerül leszedned! :)

jan. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Misike21 válasza:
51%
Nekem erre az esetre a domestos zéró vízkőoldója volt a tuti jó vízköves volt a kabin . Szépen lehozta . Persze módjával használtam
jan. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20%-os ecet látszólag több éve nem takarított albérletben is leszedte a vízkövet. Hagyd rajta egy 10-20 percet, dörgöld át, aztán zuhanyozd le.
jan. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam, nem hozta le teljesen, viszont nem hagytam rajta, hanem egyből dörzsöltem és utána vízzel leöblítettem. Megpróbálom rajta is hagyni. Köszi :)
jan. 8. 15:41
 9/10 A kérdező kommentje:

Most megcsináltam még egyszer és hagytam rajta állni is az ecetet. Nagyon szép lett. Köszönöm!

Ezentúl a fürdőbe ecetet használjak a zuhanynál vagy mivel tudom ilyen szépen szinten tartani a kabin állapotát? Milyen tisztítószert használjak?

jan. 8. 16:26
 10/10 anonim ***** válasza:
A tisztítószer mindegy, a lényeg, hogy rendszeresen csináld! Ha minden zuhanyzás után mindenki lehúzza egy gumis lehúzóval (kb 5-10 mp!), akkor szinte bármilyen fürdőszobai tisztítószerrel karban tudod tartani, de lehet akár ecettel is! Én a Flóraszeptet használom a fürdőszobai változatot.
jan. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!