Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért mosogat mindent domeszto...

Miért mosogat mindent domesztosszal?

Figyelt kérdés
Elegen van abból, hogy az élettársam, aki több évtizedig dolgozott vendéglátásban konyhán, minden edényt, tányért, poharat, evőeszközt, aer frtyert domesztosszal mosogat. Amikor sül/fől az étel, rendesen lehet érezni a domesztosz szagot, és jó pár edenynek a zománcát is felmarta. Vagy tisztán domesztosszal, vagy domesztosz+mosogatószerrel mosogat. Az aer fryerből is használat során iszonyat domesztosz szag jön. Azt csinálom hogyha nem látja, akkor használat előtt rendesen elmosom a dolgokat. Kérdeztem miért mosogat domesztosszal? Azt mondta ez fertőtleníti az evőeszközöket/edényeket stb. Én pedig rosszul mosogatok, mert rendesen mosogatni csak domesztosszal lehet. Szerinte. Hogyan győzzem meg, hogy hagyja abba végre a domesztoszos mosogatást?
márc. 10. 08:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
19%
Ha ez igaz lenne, már nem tennél fel kérdést, mert nem élnél.
márc. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mi? Ezt nem értem.
márc. 10. 09:02
 3/18 anonim ***** válasza:
25%
Örülj neki, hogy higiénikusan mosogat. Az első gondolom azért írta, hogy nem élnél, mert ha egy csepp hipot lenyelnél már véreset hánynál. Szóval nem igen maradhatott a dolgokon.
márc. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ez nem hiigénikus hanem teljesen felesleges! Az edényekből sütés/főzes során ömlik a domesztosz szag! Hiába öblíted le, a szag minimum rendesen érződik, és nem valami étvágygerjesztő!
márc. 10. 09:41
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nos, mi az óvodában hypót öntöttünk az Ultra mosogató porhoz. Kb 15 éve volt ez.

Lehet, ő úgy gondolja, a domesztosz is hypó alapú, így azt használja.

Én egyszer próbáltam véletlenül domesztosszal mosogatni. Szörnyű volt. Nem vitt le semmi zsírosat, ragadós maradt az edény mire rájöttem a hibámra.

márc. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%
Elég beteges mert normál főzőkonyhán is professzionális mosogatószerek vannak.Domestos nem erre való hanem fertőtlenítésre.
márc. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Szerintem sem egészséges a domestoszos mosogatás! Családiházban élek, és itt sajnos néha előjönnek a hangyák. Szoktam domestost tenni a felmosóvízbe, nem sokat, mert azért sűrű, és rettentően habzik, de pasiként nem mosok fel csak úgy hetente, és ha közben elő is jönnek a hangyák, napokkal a felmosás után, akkor sem élik túl, csak azt látom, hogy ott egy kupac hangyatetem, és seperhetem fel .

Most akkor ugyanez a méreg rajta marad az evőeszközökön, tányérokon is.

márc. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
A párod nem érzi az illatát, amikor főztök benne? A 6-osnak igaza van! Domestossal sehol nem mosogatnak konyhán! Arra van a profi gépi és kézi mosogatoszerek, plusz öítőszerrel. Ezek mind aranyáron vannak. Hidd el, a Domestos ára meg se közelíti. Ha ellenőrzéskor észreveszik, hogy Domestossal mosogatsz, be is zárnak rögtön. Ezt a párod valahonnan kitalalta, hogy milyen jó. Magyarázd el neki, hogy ez nem jó. Kérdés, hogy mennyire fogja, vagy akarja megérteni. Én nem ennék abból, amit azzal mosogattak el.
márc. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Emiatt van az, hogy használat előtt elmosogatom újra magam.
márc. 10. 11:02
 10/18 anonim ***** válasza:
76%
Milyen kapcsolat az, ahol nem egymással beszélik meg a problémát, hanem vad idegenekkel egy internetes oldalon?
márc. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!