Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fürdőszoba, wc - külön szivacs?

Fürdőszoba, wc - külön szivacs?

Figyelt kérdés
A férjem teljesen kiakadt, amikor meglátta, hogy ugyanazzal a szivaccsal takarítom a wc-t, és a fürdőt. Mivel fertőtlenítem, szerintem mindegy. Szerintetek?
ápr. 20. 10:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Mindegy. Esetleg tartasz sorrendet. Mosdó wc, utána fertőtleníteni. Èn így szoktam.
ápr. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nekem takarítós szivacsom van - így egyben, ez való a takarításra. Pont. Az egyik vécében azért van külön szivacs mert messze van a többi helységtől és így nem kell oda vinnem külön semmit, ott helyben tudom azzal takarítani, de a mosdókagylót is azzal takarítom ott.

Attól függ persze mit csinálsz a szivaccsal? Én nem nyúlok be vele a vécécsészébe, csakis az ülőkét és a vécécsésze felső peremét tisztítom vele itt is meg a fürdőszobában is a másikkal. A vécécsésze belsejét mással takarítom.

Azt kellene tisztáznotok, hogy MIT takarítasz a szivaccsal és hogyan, hogy ez megnyugtassa a párodat.

Azonban van egy egyszerű megoldás: ezentúl takarítsa a férjed a fürdőszobátokat és akkor ő használhat két külön szivacsot vagy akármit ami neki megfelelő. Gondolom téged nem fog zavarni ha ő 2 külön szivaccsal takarít, ő meg majd úgy csinálja ahogy neki jó.

A férjem is megpróbálkozott hasonlóval, volt, hogy megjegyezte már ideje lenne porszívózni - egyetértettem vele és mutattam hol találja a porszívót, hol van portörlő ruha. Ha neki nem felel meg ahogy én csinálom semmi gond, csinálja meg ő! - Vett egy robotporszívót. :)

ápr. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem nagy összeg egy szivacs :)
ápr. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

En az elhasznalodott szivacsokat felreteszem es azokal takaritom a wct. Utana kidobom.

Ha a sirrended wc majd furdoszoba csap volt, en is kiakadnek.

(Megjegyzem, o is takarithatna)

ápr. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Persze hogy előbb a csap, utána a wc, és fertőtlenítés. Mondtam neki, hogy ott a lehetőség, lehet csinálni.
ápr. 20. 11:18
 6/15 anonim ***** válasza:

Én is ahogy a 4.

Más szanitereket gyakrabban tisztítok, mint a WC-t.

ápr. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Jesszus! Igaza van!

Én is úgy csinálom ahogy 4.

Nem is értem hogyan lehet egy szivaccsal végigtörölgetni mindent...

ápr. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én is kiakadnék. Oké, hogy a saját wc-től nem kap el az ember semmit. De az, hogy letöröm a wc ülőkét, majd utána a mosdót, vagy bármi mást szerintem is kiakasztó. Abban az esetben, ha a mosdót takarítod vele, utána a wc-t, majd kidobod a szivacsot, akkor oké. De ha még elteszed, következő alkalommal kezded ugyanazzal a mosdót…hát szerintem sem túl higiénikus.
ápr. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Egy tanács. A wc belsejét öntsd be hypos fertőtlenítővel, wckefével kefézd ki. Az ülőkét fújós felületfertőtlenítővel fújd be, várd meg a behatási időt, majd kivülről befelé konyjai papírtörlővel töröld át. Akkor szent lesz a béke otthon. 🙂
ápr. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Azert legyszi ne menjunk mar el abba az iranyba, hogyha nem tetszik, akkor csinald jobban. Nagymamam csinalta ezt, hogy megkerdezte milyen az etel, majd ha elmondtuk, hogy nem rossz, de ez most nem ugy sikerult mint maskor, azonnal elkezdett hisztizni, hogy akkor tobbet nem foz semmit.


Teljesen jogos, hogy szamara undorito, hogy a WC-hez hasznalt szivaccsal, meg ha kozben fertotlenitetted is, a csapot mosod. Vagy legyen egy kulon szivacs csak a WC-nek vagy a WC mosasa utan dobd ki. (en mindig kidobom)

ápr. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!