Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha a paradicsomos, vagy a...

Ha a paradicsomos, vagy a paprikás étel megfogja a műanyag éthordót, van valamilyen szer, ami kimossa belőle?

Figyelt kérdés

máj. 14. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:
29%

Csak tiszta, zsír és szagmentes legyen.

a kérdésre mem tudok válaszolni, engem nem zavar.

máj. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Nem nagyon van. Faterom domestossal szokta kimosni :D De attól nagyon büdös lesz és nem is hozza ki belőle a színt.

Sajnos a műanyagon keletkező repedésekbe, meg az evőezközökkel belévájt vájatokba beleül ez a piros cucc és onnan sehogy nem lehet kiszedni.

Ahogy 1-es mondja, ki kell mosni tisztára és jó az, nem lesz a kajának semmi baja a színtől.

máj. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem jött le. Annyit szoktam csinálni, hogy ebbe csak "piros" kajákat (pörköltöt, paradicsomleves, stb.) pakolok.
máj. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Próbáld meg kitenni a napra pár órára, erős UV sugárzásba, amikor erősen süt a nap. A fehér pólót ha leesszük pörköltszafttal és a mosás során nem jön ki a folt, akkor a pólót ki kell tenni a napra, és az UV sugárzás teljesen kiszedi a paprika színét, a foltokat a textilből, amire még a legjobb mosópor vagy mosószer sem képes. Műanyag éthordóval még nem próbáltam, de próbáld meg, hátha azzal is beválik.

Ja, mi fából készült vágódeszkát használunk a konyhában, és amikor füstöltkolbászt szeletelek rajta valamilyen ételbe, akkor a vágódeszkát is befogja a pirospaprika. Mosogatószerrel nem tudom tisztára mosogatni, nem jön le róla a paprika színe, mert a fa magába szívja. De ha kiteszem a napfényre pár órára, akkor teljesen eltűnik róla. Szóval textilnél, fánál beválik, ez tuti. Próbáld ki műanyaggal is, hátha...

máj. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, tuti jó ötlet, a gumi és műanyag babákról a tinta- és filcfoltokat egy krémmel, és napfénnyel lehet kivenni. Nekem ez most jutott eszembe, hogy írtad. )):
máj. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Ezt az utolsó ötletet megpróbálom.

máj. 16. 16:50
 7/8 Cubina ***** válasza:

Ezeket a jó kis házi megoldásokat találtam:

Denaturált szesz:

A patikában kapható denaturált szesz segítségével megszabadulhatunk a kávé-, tea-, paradicsomszósz-, paradicsompüré- és a gyümölcsfoltoktól, amelyek elszínezik a műanyagot. Ahogy bedörzsöltük az alkoholt, utána mossuk le vízzel. Ha nem tűnik el azonnal a folt, hagyjuk egy kicsit állni rajta.


Citromlé+napfény

Használjunk frissen kifacsart citromlevet. Dörzsöljük át vele a piszkos felületet, majd tegyük napsütötte helyre néhány napra. A nap ultraibolya sugárzása segítségével eltűnnek a szennyeződések és a felületen lévő baktériumok is elpusztulnak.


Ecet:

A fehér ecet hasonlóan működik, mint a fehérítő. Akkor jó alternatíva, ha esetleg környezetbarátabb vagy gyengédebb megoldást szeretnénk alkalmazni az agresszívebb fehérítőnél. Az arányokat ugyanúgy alkalmazzuk, mint a fehérítő esetében, egy bögre vízhez keverjünk egy evőkanál ecetet. Az ecet sok más tisztításra is kiváló, például elpusztítja a baktériumokat és a vírusokat, de a műanyagra lerakódott vízkőfoltok ellen is hatásos.


Szódabikarbóna:

Amellett, hogy a szódabikarbóna eltávolítja az összes ételfoltot, az olaj okozta elszíneződések ellen is bevethetjük. Készítsünk egy kevés víz és szódabikarbóna segítségével sűrű pasztát, kenjük be vele a tisztítandó felületet, hagyjuk állni, majd mossuk le és szárítsuk meg.

máj. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tippeket.
máj. 17. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!