Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melyik a legolcsóbb fúró/vésőg...

Melyik a legolcsóbb fúró/vésőgép ami jól viszi a betont is?

Figyelt kérdés

Ezt néztem ki,mert akksis.

ParkSide Performance PKHAP 20-Li B2 SOLO X20 Akkus ütvefúró, vésőkalapács


máj. 23. 05:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ezt az ütès erő joule ban(J) ès a percenkènti ütèsszám adatokkal tudod összehasonlítani. De az olcsó gèpek sosem olyan erősek.
máj. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Jo az a gep. Nekem is van. Viszont kerdes, hogy mire es mennyit hasznalnad.

Lukakat furogatni es vakolatot teglat vesni kis kozepes melohoz jo. Kell kozza 4-8Ah-s aksi. De pl jardat feltorni marha keves.

Tomor betonba sok lukhoz inkabb elo szoktam venni a kabeles einhellt mert nehezen viszi.

máj. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Most van a Lidlben.
máj. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Parkside jó lesz otthoni használatra.
máj. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ezekkel betont nem fogsz feltörni, hacsak nem valami ezer éves, kimondottan rossz, gyenge betonról van szó. Járdát hozták föl, hogy azt aztán nem, igazából régen jellemző volt az, hogy járda 5-8cm tutykolt beton volt csupán, amit a földre, ráadásul a humuszra öntöttek, szóval azt még akár van is esély feltörni ezekkel a tipikusan 1.5-2kW-os kisgépekkel, de úgy egyébként meg ezzel csak nyalogatod a betont. Ahhoz vagy SDS-max-os nagygép kell, ami ált. ilyen 20J körül van, de van olyan beton, ami még azzal is küzdelmes és ami azzal is küzdelmes, ahhoz 45-60J körüli bontókalapács szükséges, no most ezekből az ilyen olcsó, noname-et, amit 1-2 munkára érdemes max. megvenni, kb. 50-70 ezer forint között kapsz. Szóval mindent összevetve az én meglátásom az, ha otthon kell valamit megoldani, ami megoldható 1-2 nap alatt, akkor bérelni kell egy nagy bontókalapácsot és a bérlés valszeg nem lesz több vagy lényegesen több, mint amennyibe a parkside kerülne, amivel pedig csak jó eséllyel karcolgatnád a betont.
máj. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az 50-70e nem noname olcsó kategória.

Én annó ilyet vettem. Bitang erős és bírja a strapát.

[link]

máj. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
:D És belinkelsz ez Zippert... hát jól van, nézőpont kérdése tulajdonképpen, igazad van. Nálam egy Makita, Milwaukee, Würth, Bosch, Hilti esetleg, ami nem noname, és ezek 250-300 ezertől indulnak. :)
máj. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Működik? Működik. Eladtam végül sógoromnak mert nem használtam ki eléggé. Előtte kölcsönkéregette. Végül megvette. Ő feltört vele teljes járdákat speciel. Ő is Makiatás aki pont arra ven baállva mint te, hogy csak a Makita a jó és így meg úgy márka, gagyikat már nem vesz. Erre speciel ő is azt mondja, hogy nagyon jó gép.


Persze ha 0-24-ben akarsz utat törtni vele, arra nem jó.

máj. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Arra megsúgom, hogy a Makita sem jó. A helyzet az, hogy ma nem nagyon gyártanak valójában ipari gépeket. Ipari jellegű gépek vannak zömében. Az ipari gép, az 72 óra folyamatos terhelést kell kibírjon (ez egy teszt). Minden ilyen iparinak hazudott, ipari jellegű gép használati útmutatójában ennél jóval szerényebb terhelhetőséget adnak meg, tehát valójában nem ipari gépek.

Itt nem a márkab.ziság a kérdés és nem értem hogy lehetett ezt így félreérteni. Kilehet fogni a noname gépek között is jó gépet és felvehetik teljesítményben a versenyt akár ipari jellegű gépekkel is, de attól még noname gép, ezen nincs mit vitatni!

máj. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kategóriájában ár érték arányban nagyon jók a szürke performancok. Ez a fúrókalapács 3J ütőerő tud, és könnyedén fúrhatsz kemény betonpanelba 20mm-ig is. Én fúrtam vele és nagyon jó kis gép.
máj. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!