Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kinek melyik mosópor vált be?...

Monqa kérdése:

Kinek melyik mosópor vált be? A drágább jobb?

Figyelt kérdés
2010. nov. 29. 16:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%

Nem a legdrágább a legjobb. A nálunk kapható, Ariel, Persil minősége meg sem közelíti az eredeti minőségét.

Évek óta a Dosiát használom, nekem nagyon bevált, pedig két gyereknél van bőven nagyon koszos mosnivaló.

Barátnőm a Tomi kristályra esküszik. Tény, hogy nem egy településen lakunk, és mindkettőnknél más a víz, ami szerintem befolyásolja a mosószer hatékonyságát.

Most fogom kipróbálni az ALDI mosógéljeit, a Tandilt, de itt olvastam, hogy ugyanilyen minőségű a LIDL-ben kapható Formil. Akik használják, nagyon dicsérik, hogy a drága mosószereknél jobb, és az ára az 1/3-a a nagy nevű mosószerekének.

2010. nov. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
52%
Mi Auzsztriában vásárolunk mosóport, általában arielt, de szoktunk belekeverni olcsóbbat is. A szomszédban sokkal jobb minőségű minden mosószer+ vannak jó kis akciók is, elég gyakran, így olcsóbb is az.
2010. nov. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én évek óta Tide-ot használok. Nagyon meg vagyok elégedve vele. Ez olyan középkategóriás.
2010. nov. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ariel Complete 7-et használok mióta nincs sima Ariel Mzim. Nem sorolom, hogy milyen foltokat hoz ki sima előmosásos programmal, de néha még engem is meglep. :)


Próbáltam korábban Tomi Kristályt, de az beleragadt az adagolóba, illetve Bónuxot, de azzal meg szinte ugyanúgy vettem ki a ruhát, mint ahogy betettem... koszosan. :(

Olcsóbbak közül a Tide az, ami még jó (szerintem).


Különben a víz minősége és a mosógép is sokat számít. Ki kell tapasztalni.

2010. nov. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én az Arielre esküszöm. Persze van benne egy adag lustaság is, mert itt olvasom a jó tippeket, hogy mondjuk egy vörösborfoltot szódabikarbónával kell áztatni, aztán kiviszi a mosópor... hát én csak bedobom a szennyesbe és a következő mosásnál minden hajcihő nélkül kijön.

Mivel számomra fontos szempont, hogy a háztartással a lehető legkevesebbet kelljen bajlódni, ezért inkább veszek drágább mosószert, de nem vagyok hajlandó külön ilyen-olyan hőfokon meg áztatással szórakozni. A színeset és a fehéret szétválogatom, de azontúl elvárom egy mosószertől, hogy 40 fokon (azt még minden ruha bírja, a fehérneműk is) tökéletesen tisztára mosson. Ezért veszem meg inkább az Arielt. Amit különben akcióban szoktam megvenni, de akkor hatalmasat. Kettőnkre átlag havi 500 Ft-ba kerül, szerintem ez még nem a drága kategória.

2010. nov. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Én kizárólag folyékony mosószert használok, mert azt jobban kiöblíti a ruhákból a gép. Nemrég felfedeztem a Lidl-ben a Formil nevű, nagyon olcsó mosószert, gondoltam egy próbát megér. A ruhák zömét 30 fokon mosom, kivéve a gyerekek játszós ruháit, de azokat is csak 40 fokon. Eddig még nem volt gond, minden kijött. Ráadásul, ha 30 fokon mosol, az 25% enrgiamegtakarítás, a 40 fokhoz képest! :) Én jó szívvel ajánlom.
2010. nov. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
Folyékony Ariel, mi is Ausztriából hozatjuk, az itthoni meg sem közelíti minőségben.
2010. nov. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

általában nem koszosak a ruháink, most vettem Formilt, tényleg jó, de nálunk ugyanúgy bevált a teszkós folyékony.

a feketékre meg vettem Dreftet, mert én még hiszek abban, hogy segít megőrizni a színeket :D

2010. nov. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Aldi Tandilra esküszök, nagyon szuper! Kevés kell belőle és még a legdurvább koszt is kiszedi, ami Ariellel félnapos áztatás után sem jött ki. A Tomi egy rakás xar...kaptam egy doboz Tomi kristályt, én idióta meg annyit raktam belőle a mosógépbe, amennyit a Tandilból. Hát...moshattam újra azt az egész adagot, mert semmit nem szedett ki.
2010. nov. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig csak Tomit használtam, a Tide-ra allergiás vagyok, a Lidl Tandilt, meg Formilt én is kiszeretném próbálni, mert anyósjelöltem azt mondja nagyon jó!
2010. nov. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!