Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosogatóm két medencés, és...

Mosogatóm két medencés, és állandóan feljön a víz a másikban mikor az egyikben leengedem, hogyan szüntessem ezt meg?

Figyelt kérdés
2010. nov. 30. 18:13
 1/6 anonim válasza:
77%

Valahol a lefolyó vezeték beszűkült és lassan folyik le, ezért jön vissza a másikon. Ki kell tisztítani a csövet.

Esetleg meg lehet próbálni bedugózni a másik medencét, de lehet, hogy felnyomja a víz.

2010. nov. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Alul a szifont tisztítottad már?
2010. nov. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, a szifont már szétszedtük, kitakarítottuk. lehet valahol beljebb lesz a hiba? kszi a válaszokat.
2010. dec. 2. 18:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez a dugulás jele. Évente nálam is van. Beleöntök egy csomó lefolyótisztítót, valamennyire segít, de tudom, hogy ezzel nincs vége. Akkor előveszem a "görényt":))), és az segít. Nekem csak 2 méteres van, de azzal éppen hogy ki tudom tisztítani. Ez egy nagyon utálatos munka, mert ki kell szednem a mosógépet is a helyéről, ahhoz, hogy a cső minél tovább lemenjen. Először a konyhában kezdem, utána a fürdőszobai csapnál, utána meg a mosógép leeresztő lyuknál (ami a falba csatlakozik) kotrom meg a görénnyel. Amíg a falba ment le a mosógép vize, addig gyakrabban volt dugulás, de már a tusolóba engedem, így nem tömíti el olyan gyorsan.

Ha görényt akarsz venni, akkor a 2 méterestől hosszabbat nézzél, hogy minél hosszabb úton tudd megkotorni. A lefolyótisztító is hasznos, valamennyire oldja a dugulást, főleg, ahol már nem éred el a csővel. De nekem önmagában nem elég.


Remélem segítettem...

2010. dec. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó! Azt hiszem meg lesz a hétvégi meló.... :(:)
2010. dec. 3. 11:01
 6/6 anonim ***** válasza:

A szifontól elvezető cső, ha nem dugulás akkor a cső falára rakódott zsírréteg miatt a cső keresztmetszete leszűkült. Valószínűleg csak 10-20 cm hosszon.

Ha spórolnak a vízzel, nem tudja a víz az ételmaradékot a függőleges főgyűjtő csőig elvinni, hamarabb lerakódik a szifonban és a vízszintes csőben.

2012. júl. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!