Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen gyakran kell a polot,...

Milyen gyakran kell a polot, pulovert, ágynemüt, kabátot, pizsamát, melltartot, farmernadrágot, szabadidö nadrágot kimosni? Kell-e öblitöt használni?

Figyelt kérdés
2009. jan. 19. 22:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Pólót, pulóvert én 1 maximum 2 használatot követően mosok. Ágyneműt kéthetente, kabátot havonta, pizsamát hetente, melltartót, farmert, melegítőt 4-5 naponta.

Jó, ha használsz öblítőt, főleg a nem gél alapú mosóporok esetében.

2009. jan. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

Az elso jol leirta mennyi idonkent mossa a ruhakat, viszont en egyaltalan nem hasznalok oblitot, szerintem felesleges. Inkabb egy jo minosegu mosoport vegyel, ami nagyon jol mos, valamint jo az illata is.

Ha meg oblitot is vesz az ember, szerintem az mar tul sok vegyszer.

2009. jan. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
képzeld ismerösöm kb két használat után mossa pizsijét !! ágynemü is 3 nap , nadrág 1-2 alkalom !! Nem luxus ez ??? a ruha is tönkre meggy elvékonyodik az anyag??
2009. jan. 19. 22:37
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem pulcsit lehet többször is, meg igen, a színes gatyák, pólók is fakulnak..
2009. jan. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

ruhák amiket hordok: 1 használat után mosom

kabát: csak ha koszos lesz pl az ujja, vagy szezon végén

pizsama: kb 1 hét

melltartó: 4-5 használat után

farmer: 1 hét után (ez kb 5 használat)

ágynemű: 2 hét kb.

szabadidőt nem hordok.


öblítőt ruhákhoz szoktam, hogy jó illata legyen, de pl lepedőhöz, ágyneműhöz, gyerekruhához nem szoktam

2009. jan. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Polo egyértelmű, hogy minden felvétel után. Pulcsi attól függ milyen színű, egy fehér pulcsit már egy felvétel után is mosni kell, hisz az ujján rögtön látszik a kosz. De persze a sötétebb darabokat én is legalább 2-3 felvétel után mosom, hisz az alá mindig veszünk még valamit. Pizsama hetente. Ágynemű télen 3 hét, nyáron 2. (gratulálok az ismerősödnek, ha van energiája 2-3 naponta ágyneműt cserélni, felesleges hülyeség, számomra abszurd is)

Kabát, ha látszik rajta, hogy koszos. Farmer 4-5 alkalom simán elmegy, persze most a sáros időben nem, mert akár már egy felvételnél úgy felcsapom magam, illetve felszívja a vizet a szára, hogy annyi neki. Szabadidő, attól függ mennyi időt töltök benne és mit csinálok benne. Lehet egy alkalom után mosom, mert ha főzök nagyon átveszi a konyhai szagokat és ki kell mosni, egyébként egy hétig itthon el lehet lenni egy melegítőben kényelmesen, ha semmilyen behatás, szennyeződés nem éri. A melltartót kb. 3 alkalom után mosom, hisz az is koszolódik, beleizzadunk, érintkezik a bőrrel.

Öblítőt minden esetben használok, imádom az illatát. Már kitapasztaltam a kedvenceimet, amiket tényleg sokáig érzek a ruhán.

2009. jan. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat még azt mondjátok meg lányok hogy a melltartót miért CSAK 3-4 alkalom után mossátok ki , hisz ez a legjobban érintkezik a börrel ???!!!
2009. jan. 20. 21:39
 8/15 anonim ***** válasza:
78%
Persze a melltartó is attól függ mennyire izzadsz bele. Én minden reggel zuhanyzom, egy felvétel után még nem koszolódik el a melltartó, valamint egy jó melltartó nem is olcsó, aztán a túl sok mosás sem tesz neki jót. Szerintem nem sok ember van aki, minden alkalom után mossa. Biztos van ilyen is, de én úgy gondolom, hogy 3 felvétel belefér.
2009. jan. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Én pólót egy felvétel után már mosom, pulóvert attól függ mire és meddig használom, melltartót én is olyan 3-4 alkalommal mosom, ágyneműt télen 2 hetente, nyáron 1 hetente, törölközőmet is olyan 3-4 használat után, farmeromat, két három alkalommal vagy 3-4 naponta. Kabátot minden héten kénytelen vagyok, mert fehér színű a kabátom.

Öblítőt használok, mert puhább a ruha, kényelmesebb, jó illatú.

Üdv. Edina.

2009. jan. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

jah pizsomát hetente, szabadidő ruhát pedig koszolódás után.

Üdv. Edina.

2009. jan. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!