Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan lesz rozsdafolt a ruhán?

Hogyan lesz rozsdafolt a ruhán?

Figyelt kérdés
2010. dec. 20. 21:46
 1/5 anonim válasza:
szerintem a mosógép miatt
2010. dec. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nekem egyszer a szárítótól lett rozsdafoltos. Műanyag festékkel bevont,fém ruhaszárítóállványom van, amiről egy kis helyen lepattant a bevonat, rozsdásodni kezdett, és amikor a vizes ruhát ráterítettem megfogta a rozsda. A lepattant részt szigetelőszalaggal körbetekertem, azóta is használom.
2010. dec. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a radiátor rozsdázta össze a pulcsim, arról is le volt kopva a festék, én meg rátettem száradni.
2010. dec. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem a csipesz! Annak van fém rugója. Na az berozsdásodott és összefogta a ruhát is! De a szárítótól is lett már rozsdás!
2010. dec. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amikor bármilyen vas tárgy, farmer gomb, ing lemezből préselt gombja, vizes környezetben hozzáér a ruhához, a vasból oxidációs folyamat során keletkező anyag (a rozsda) megfesti a ruhát.



Ami ezzel szorosan összefügg, hogy lehet leghatékonyabban eltávolítani a rozsda foltot! Gondolom ez sokakat érdekel.


Erre sokféle erre a célre kitalált megoldást is hirdetnek de eddig nekem egy dolog vált be, de az nagyon.


A háztartási boltban FERROPASIT néven lehet venni rozsda eltávolító folyadékot. Azt ipari célra, vas lemezek rozsdátlanítására használják, de nekem erre a rozsda folt ruhából történő eltávolítására mindennél jobban bevált.


Ferropassit-ból néhány cseppel megnedvesítjük a száraz rozsda foltot, kb. fél percen belül eltünteti. Nedves anyagon is ki lehet próbálni de mivel a száraz jobban beszívja, ezért lehet jobb a hatás. Ezután bő vízzel át kell öblíteni mert az anyag erősen savas kémhatásu.


Lehetőleg a bőrünkhöz ne érjen. Ha mégis rácseppen akkor (azonnal nem okoz gondot de) le kell öblíteni, esetleg szappannal át kell mosni, az közömbösíti.


A ferropassit a vízkövet is intenzív pezsgés közben jól oldja. Ha mást, pl. EVIPASS-t ajánlanak a boltban, az nem jó erre, már próbáltam!

2010. dec. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!