Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Műanyag zuhanyfüggönyt mivel/h...

Műanyag zuhanyfüggönyt mivel/hogyan lehet tisztítani?

Figyelt kérdés
Mivel a zuhanyfüggönyünk nem textil hanem műanyag(ráadásul valamennyire áttetsző), nem tehetem a mosógépbe, mivel tisztítsam meg ami nem árt neki? Ecet? Vagy egyéb vegyszerek? Mi az amitől nem lesz karcos, nem színeződik el? Elég ha csak pl áttörlöm egy ecetbe mártott ronggyal és leöblítem?
2011. jan. 29. 22:43
 1/7 dorethea válasza:
Mi egyszerűen cif-el és vízzel takarítjuk, nem bántja az anyagot és mindent leszed róla. Szivacsra teszünk egy adagot, az jó nagy felületre elég és a kában van elég hely tisztítani és a zuhanyrózsával leöblíteni. Aztán vizesen is vissza lehet tenni. Remélem segítettem:)
2011. jan. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A zuhanyfüggönyre legvalószínűbb, hogy vízkő rakódott. Ecettel vagy ecetes vízzel kiválóan és nagyon olcsón tisztítható, és ez egyben fertőtlenít is.
2011. jan. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A mi függönyünk is műanyag, de ki szoktam mosni a gépben. Egyébként azt hiszem volt rajta cimke, hogy lehet mosógépben tisztítani.
2011. jan. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én simán fenn hagyom a helyén, bemászok a kádba, felállok, kifeszítem, és tökéletesen lehet minden pontját tisztítani. Ha van a környéketeken olyan bolt, ami kifejezetten vendéglátósoknak van, ahol lehet fertőtlenítő szappant, mosogatószert stb kapni, ott vegyél vízkőoldót. Elég maró szaga van, kesztyűt is használtam, de nem víz állagú, hanem nagyon sűrű, alig folyik, szivacsra rátettem, és alig fogyott belőle. Ugyanilyen zuhanyfüggönyünk van, mint amit leírtál, és gyönyörű lett tőle.
2011. jan. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm mindenkinek a gyors segítséget és a sok ötletet, így már biztosan menni fog :)
2011. jan. 30. 12:30
 6/7 anonim ***** válasza:
én azt a habszivacs szerű kádkilépőt is mosógépben mosom 60 fokon hipóval, teljesen megmarad a színe, és gyönyörű tiszta lesz.
2011. jan. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ecetes víztől szép tiszta lesz, ráadásul gyorsan kész, én azzal szoktam lemosni.
2011. jan. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!