Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan lehet leszedni a...

Hogyan lehet leszedni a rántotthús/rántottsajt sütő serpenyő belső és külső oldaláról az oda ragadt dolgokat, amiket a mosogatáskor nem tudtam leszedni?

Figyelt kérdés

mármint már használom pár hónapja, de lett egy ilyen réteg rajta

sokaknál látom így, de le lehet valahogyan szedni?

így utólag is?

és mosogatásnál mit kell csinálni hogy ne legyen ilyen? normálisan, hagyományosan elmosogatjuk én is meg a barátnőim is és egy idő után mégis ilyenek a serpenyőink

köszönöm


2011. febr. 11. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A ráégett olajra gondolsz?

Nekem az olajsütő kosaráról a mosószóda gyönyörűen lehozta. Előtte fogkefével sikálgattam a kis rácsszemeket, mégis maradt rajta. Most beáztatom jó meleg mosószódás vízbe és mind leszedi róla. Utánna elmosogatom mint a többi edényt (nem azért, mert piszkos, csak hogy ne maradjon rajta véletlenül mosószóda)

2011. febr. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Végső esetben, a hideg zsíroldóval próbálkoznék, amivel a gáztűzhelyek belsejét szoktuk tisztítani, az nagyon erős.


De jobb, ha mindig levakarjátok közvetlen használat után.. Sokáig vízben áztatva mosogatás előtt, majd dörzsiszivaccsal le szokott jönni. (Már ha olyan serpenyő, amit lehet dörzsölni...)

2011. febr. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
78%
Én az ilyen serpenyőket és a sütő/tűzhely-re ragadt ronda olajragacsokat is lefolyótisztítóval szoktam leszedni. Annál erősebb cucc szerintem nincs is. Rákenem a ragacsokra és 5-10 perc múlva - szinte sikamika nélkül - lejönnek ezek a narancssárgás-barnás rétegek mindenről. És ez nem karcol, ezért teflonra is jó.
2011. febr. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy idő után nem jön le. Pedig én is mindig elmosogatom és nekem Tefal van mégis lassan a kuka lesz a helye.annak örülök egyáltalán, hogy alját ki tudom szépen mosni az oldalával már nem foglalkozom.

Ja és többet nem veszek ilyen drága serpenyőt mert egy idő után a Tefal is elveszíti tapadásmentes tulajdonságát.

2011. febr. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én évente 2-3 alkalommal be szoktam áztatni mosogatószeres vízbe 1-2 napra. Bőven mehet bele a mosogatószer, és ennyi idő alatt eddig mindent szépen leoldott :)
2011. febr. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Well-done hideg zsíroldó...fél óra várakozás...magasnyomású mosó!

És ezek a műveletek ismétlése !


Ezt én is kipróbálom !!! Mi a neve annak a lefolyótisztítónak ?

2011. febr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A hidegzsíroldó tutira leviszi, de kesztyűben csináld, mert nagyon erős anyag, a kezed is kimarhatja. A tűzhelyről sem kell súrolgatni, ráfújom, pár perc és szépen lejön. Én Tesco-sat szoktam venni, az is tökéletes.
2011. febr. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!