Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel lehetne kiváltani a...

Mivel lehetne kiváltani a vegyszereket?

Figyelt kérdés

Néhány napja utána számoltam, és vmi horror összegek jöttek ki, amiket különféle tisztítószerekre költök. Jó, mondjuk a wc-hez a domestos az alap, nem is erre gondoltam, hanem....

Hanem a felmosás, ablak-, csempepucolás, ilyesmik?

Meg nemsokára magunkhoz veszünk egy kiskutyát, és azt sem szeretném, ha felmosás után a klóros vizet felnyalja.

Van vmi ötletetek?


2011. márc. 4. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Szinte minden vegyszert kiválthatsz ecettel. Tökéletes vízkőoldó, a WC-t,szerelvényeket,fürdőkádat is tökéletesen tisztítja. Az ablakot is moshatod ecetes vízzel,csak utána át kell törölni szárazra. Felmosáshoz is tökéletes. A szőnyeget,kárpitozott bútorokat is ecettel dörzsöld át (kefével). Nem csak a foltokat veszi ki,hanem a fényét is vissza adja.

A mosogatószerhez is adj ecetet,sokkal tisztábbak lesznek az edényeid.

A mosógépbe öblítő helyett is ecetet használj. Nem fog vízkövesedni,a ruhák is fehérebbek lesznek. A törülközőid nem fognak megkeményedni,hanem nedvszívók maradnak.

2011. márc. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az hülyeség, hogy WC-het kötelezö a Domestos - ez csak reklámfogás. Ha veszel mosószódát, azzal tökéletesen ki lehet tisztitani (meg erösen fertötlenit is).

Ahol zsirjellegö szennyezödés van, ott a szóda, ahol meg egyéb, ott az ecetsav böven elég a tisztitáshoz. Az elözönek abban igaza van, hogy az öblitö helyett sokkal jobb az ecet, neked is, a pénztárcádnak is, a ruháknak is meg még a mosógépnek is.

2011. márc. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én öblítőnek ecetet használok, de azért az nem mindenható szerintem. Ráadásul ha sok helyre használod, abból is sok fogy.

Rengeteget lehet spórolni azzal, ha egyszerűen kevesebb tisztítószert használsz.

Aztán tisztítószerekből érdemes spájzolni, ha akció van. Ezen elég sokat lehet spórolni, pl. én 2-t fizet, 3-at kap akcióban veszem amit tudok, kapásból 33% spórolás. És a tisztítószerek elállnak, nem kérnek enni.

Vízkőoldásra tökéletes az ecet, tehát pl. csempéhez. De az is jó, ha odateszel egy szivacskendőt a kád vagy zuhanyzó sarkára, és mindenki törölje át néhány mozdulattal maga után.

A kádat nagyon szépen takarítja a sampon. Én csak 1-2 havonta takarítom Domestosszal, amúgy samponnal és/vagy ecettel.

A felmosáshoz valójában nem kell semmi, a forró víz tökéletes, kivéve a konyhába, ahol érdemes mosogatószerrel felmosni, mert ott lehetnek zsíros foltok.

Ablakpucolásnál felesleges spórolni, hacsak nem takarítod le az ablakokat hetente, mert arra arányosan nem sok pénz megy el.

2011. márc. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ecet,szódabirkabona
2011. márc. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!