Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Gőztisztítóba rakhatok ecetet...

Gőztisztítóba rakhatok ecetet és domestoszt, a fürdőszoba tisztításához? Ecetből hány %ost?

Figyelt kérdés
2011. márc. 23. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:

NEM!

A gőz teljesen fertőtlenít.

A domestos meg mérgező, azt akarod a gőzzel szanaszét szórni és belélegezni?

2011. márc. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne keverd őket egyáltalán. Nem vagyok vegyész sem kémikus, de külön-külön is elég durva a gőzük, együtt meg ki tudja milyen reakcióba lépnek egymással. Inkább csak ecetet tegyél egy-két evőkanálnyit, hogy ne legyen vízköves a gép. A gőz önmagában is fertőtlenít, ahogy előttem írták.
2011. márc. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A legjobb az lenne, ha semmit nem raknál bele, már leírták, miért.

Az, hogy hány %-os az ecet, teljesen lényegtelen, a töményebből kevesebb kell. De ezt még anno kémiaórán tanították is...

2011. márc. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A Domestosban klór van, lúgos közegben vegyileg megkötve. Ha ahhoz bármilyen savas anyagot keversz, abból klórgáz szabadul fel, amit harci gázként használtak egy időben. Szóval az életveszélyes társítás. A nagy uszodai klórmérgezések is hasonlóképpen indulnak.


A Domestost önmagában gőzzé forralni, sem hiszem hogy a legjobb ötlet lenne, mert a magas hőfok hatására könnyen belélegezhetővé válik a klór tartalmu lúgos anyag, ami szintén veszélyes mindkét összetevőjét illetően. A lúg gőz formájában be tud jutni a szembe, a légzőrenszert is teljes mélységében eléri és komoly gondokat okoz a klórral együtt.


Az ecet szerintem kis mennyiségben nem okozhat gondot, sőt a tartályt is vízkőteleníti, mint már itt írták is. Azt úgyis megtapasztalod, mennyire irritálja az ecetszak az orrod szemed. Nagy hígításban nemhiszem, hogy gondot okoz.

2011. márc. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2011. márc. 24. 10:19
 6/8 anonim válasza:

Az ecet az mehet és a citrom sav én is ezt használom még akkor is amikor nincs vízkő a gépbe mert nagyon szépen vissza adja a szönyegek kárpitok szinét

Az ecet egy kicsit büdi de a citrom sav nem

2011. márc. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A citromsav tényleg jó ötlet!
2011. márc. 27. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Csak vizet használj estleg desztillált vizet(hogy ne vízkövesedjen) hiszen a gőztisztító lényege, hogy környezetbarát mivel vegyszerek nélkül biztositja a csíra mentes környezetet!
2011. ápr. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!