Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Gőzölős villanyvasaló talpán...

Gőzölős villanyvasaló talpán levő lukakból hull a vizkő vasalás közben a ruhára. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Odaütögetem az asztalhoz és egy csomó por alaku vizkő szóródik ki belőle.
2011. ápr. 13. 07:23
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon fontos, hogy desztillált vizet használj a gőzöléshez.

Én ecettel mosnám át, de nem biztos, hogy felforralnám benne...

várj még választ! :)

2011. ápr. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
81%
Szerintem semmiképp ne ütögesd, az enyémen van olyan funkció, hogy vizkőtlenítés! A tieden nincs véletlenül? Érdemes lenne elolvasni a használati útmutatóját!
2011. ápr. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Ecetet ne használj,mert tönkre teheti a vasalódat. Csak desztillált vizet szabad beleönteni. Ha vízköves,akkor lehet kapni errre a célra való vízkőoldót.
2011. ápr. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
én is hallottam az ecetes megoldásról de várok még tanácsokat köszi
2011. ápr. 13. 08:50
 5/10 A kérdező kommentje:
utánna nézek a spec. vizkőoldónak....
2011. ápr. 13. 08:51
 6/10 A kérdező kommentje:
A vasaló egy jó pár éves: Braun Freestyle spriccelő és gőzölő gomb van rajta sztem nincs rajta vizköoldó funkció
2011. ápr. 13. 08:55
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ecet nem teszi tönkre, mi nagyjából tizenöt éve azzal vízkőtlenítjük a vasalót. Nincs is benne mit tönkretegyen.

Nyugodtan öntsd bele, az szépen fel fogja neked oldani, aztán öntsd ki a betöltőnyílásán.

Utána még egyszer töltsd fel, és ezt a második kört gőzöld ki (ha lehet, ablak mellett vagy az udvaron, mert baromi büdös!), így a belsejében lévő vízkő nem tömíti el a nyílásokat.

A jövőben pedig ha lehet, desztillált vizet használj!

2011. ápr. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2011. ápr. 13. 11:05
 9/10 anonim válasza:
Szia,nekem is ezt csinálta a vasalom és nekem van benne egy öntisztito gomb,amit ha megnyomok kiugrik és azt kell ecetbe áztatni,aztán összerakni a vasalot és nemfog vizkövesedni egy darabig.Remélem tudtam segiteni!
2011. ápr. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet kapni speciálisan vasalóhoz való vízkőoldó folyadékot, de a leírás szerint nem tesz jót a vasalónak. Én ezt nem tudtam, és azt sem, hogy van vízkőmentesítő programja és beleöntöttem.

Alapvető hiba volt, hogy nem zártam el a kis gőzcsapot és az egész trutyi a vasalódeszkára folyt, de ez még hagyján, utána legalább 3x kiküldtem rajta egy egész tartály vizet a gőzölős gombbal, és még mindig feketés barna lé jön belőle. Szóval kioldja, de most felfedeztem a vízkőmentesítő programot, eztán csak ezzel fogom csinálni.

2011. nov. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!