Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melyik a legerősebb vízkőleold...

Melyik a legerősebb vízkőleoldó, ami kapható, csempetisztításra?

Figyelt kérdés
2008. febr. 16. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a géles állagú cilit vált be.
2008. febr. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A sósavnál szerintem nem kapható kereskedelmi forgalomban erősebb "vízkőoldó". (Ez nem vicc, valóban a sósav a legerősebb)
2008. febr. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg a sósav az! Ugyanis a sósav 20 %-os, a vízkőldó pedig 10 %-os oldata a hidrogén-kloridnak, ha jól emlékszem.
2008. febr. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
ecet
2008. febr. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

szia!

Én évekkel ezelőtt sósavval tettem tönkre a csempét és a csaptelepeimet. Irtózatosan megmarta őket és nagyon nagyon ronda. Ki ne próbáld. Persze lehet hígítani kellett volna... de szerintem még úgy is nagyon brutális. Inkább ecettel csináld.

Ja, meg nekem bejött a narancssárga cillibang

2008. febr. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Szia!

Épp 2 hete találtam rá a legjobb vízkőoldóra, tényleg csodákra képes. Nem vagyok értékesítő. :)

A Cif vizkőoldója úgy leszedte a zuhanyzókabinomról és a csempéről azokat a csúnya vízcseppeket, hogy szebb lett mint újkorában. És nem marta meg, pedig műanyag.

Nekünk a vizünk elég kemény és a zuhanytálca aljában megmaradó víztől is le szokott rakódni vízkő, és azt is tökéletesen eltávolította.

Az ilyen savak nagyon erős vegyszerek, veszélyesek is, szerintem jobb humánusabb megoldásokkal próbálkozni.

Szóval én azt javaslom Neked. És nem is drága! :)

Remélem tudtam segíteni.

2008. febr. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Szia!


A sósav nem csak nagyon káros a csempére, és egyéb fűrdőszobai dologra, de rendkívül mérgező, és egészség károsító. Még belélegezve is, de bőrre kerülve is. Ezt mint vegyipari szakközépiskolát végzett ember mondom. Ezen kívül nagyon környezetszennyező, és maradványai maradhatnak a fürdőszobádban. Ami főleg a gyerekekre lehet veszélyes. Ezt pedig mint környezetmérnök mondom.

Szóval kérlek azt ne használd!

Az ecet a legjobb, és legkíméletesebb szer. Vízkőoldó, fertőtlenítő hatású, és levegőn magától elbomlik, nem marad utánna káros anyag. Alapvetően biológiai, és nem ipari termék, és a természertben is megtalálható, a gyümölcsök erjedésének egyik végterméke. Így biztos nem ártasz a környezetnek.

Ha vízkövet oldasz, mindenképpen szellősztess is, hiszen gázok keletkeznek, amik nem túl jók a szervezetnek (még ecet használatakor is szellőztess). Ha járólapot akarsz tisztítani, és a fugák között megül akosz, ajánlom a mosószódát, amit a felmosó vízbe tehetsz. Erről bővebben a www.okobaba.mlap.hu-n olvashatsz.

Ha nem jön le egyből a vízkő az ecet hatására, ne ijedj meg, pár alkalom után megszűnik, hidd el.

Szia:

Viki

2008. febr. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!