Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Gyapjú szönyeget hogy kell...

Gyapjú szönyeget hogy kell tisztitani? Ha elküldöm a tisztitóba ott ki tudják takarítani?

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, tisztitóba célszerü adni, mert házi módszerekkel könnyen tönreteheted.
2011. jún. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
nekem bevált egy remek házi praktika! 2l víz 1 zacskó szodabikarbóna meg citromlé ezzel jól dörzsöld át!
2011. jún. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tisztítóban megcsinálják, de amúgy én langyos (inkább hideg) vízben a kádban kinyomkodtam és nagyon szép tiszta lett. Fontos, hogy ph semleges szerrel tisztítsd. Én samponnal csináltam, mert a mosószer lúgos. A citromlét nem ajánlom, mert az meg savas.

Nagyon szépen meg lehet csinálni házilag is, csak az a lényeg, hogy nagyon óvatosan csináld, inkább csak áztasd, mert ha csavarod meg forgatod, akkor összemegy. Elég sok vizet elvisz, meg egy jó fél napot (bár nem kell végig ott lenni, kinyomkodod, aztán hagyod ázni, új víz, kinyomkodod, stb.), de még mindig sokkalta olcsóbb, mint tisztítóba vinni.

2011. jún. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!Igazából nem az a baj,hogy koszos vagyis a szönyegen nincsenek foltok.De már két éves és szerintem sok por lehet benne kiszoktam rázni meg hát posrszivozom .De a tudat,hogy egy mosás ráférne bennem van,a párom kidobná de én nem szertném.Mert azt mondta,hogy a tísztitóban sem foglyák kimosni.
2011. jún. 24. 14:45
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát a szőnyeg kb 2m*2,5 nem hiszem,hogy ha beletudnám rakni a kádba vagy esetleg kivenni ha vízes nagyon nehéz lenne salynos.Hát lehet meg kell probálnom a tisztitót.
2011. jún. 24. 14:48
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
ez a foglyák és salynos nagyon fájt! tanulj meg helyesen írni...
2011. jún. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Porszívózd ki jól. Utána puha kefével,ecettel dörzsöld át. Az ecet szaga nyitott ablaknál gyorsan elpárolog, a szőnyeged olyan lesz,mint új korában-
2011. jún. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nekem azt mondták, hogy semmilyen víz nem érheti a gyapjút. A tisztítóban annyiért vállalják, mint a szőnyeg ára. Az ecet tényleg a legjobb megoldás? Hány százalékos?
2012. szept. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

mi slaggal mossuk ki

kaptunk egy régi gypjúszőnyeget, elég koszos volt.

nagy tétje nem volt. Neki estünk langyos vödör vizekkel, mosószerrel, súrolókefével.

Öblítettük slaggal.

Nagyon nehéz volt rúdra emelni, hogy onnan csöpögjön ki a víz belőle, de nagyon szép lett, Néhány évente megismételjük.

2012. okt. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!