Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Több tojást ütöttem fel, és...

Több tojást ütöttem fel, és az utolsó amit beleütöttem véres volt. Már nem tudtam kiszedni, mert szétfolyott. Baj lehet belőle, ha megesszük? Megsütöm sütinek.

Figyelt kérdés
2011. jún. 27. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
FÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚJ, nehogy már :SSS
2011. jún. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%

most lett egy nagy véres massza több sárgájával.

szuper.

én nem enném meg.

2011. jún. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
NE! Ki tudja, mi bajotok lesz tőle!
2011. jún. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
10%

Tojás nem lehet véres, hacsak nem egy kiscsirkét turmixoltál szét.

Nem enném meg sztem, akkor szokott ilyen lenni, ha megtermékenyült tojás volt. Legközelebb inkább olyan helyről vegyél tojást, ahol ügyelnek az ilyesmire. Gondolom az elhalt csirkeembrióban is lehet hullaméreg, stb. :S

2011. jún. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%
Ha szétfolyt,akkor romlott a tojás. Ezért szokás külön egy pohárba felütni. Most dobhatod ki az összeset! Ha megeszed,szalmonella fertőzést kaphatsz!
2011. jún. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ne edd meg. Én ezért szoktam egyenként felütni a tojásokat egy külön pohárba.
2011. jún. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A sárgáját még ki tudtam szedni, azt a részt, ahol a véres folt volt. A fehérjéből is amennyit tudtam. Hívtam anyukámat, ő hozta a tojást, azt mondta,nagyon friss volt, tegnapi. Ezért lehetett véres. Ja, és van kakas, ezért tényleg fias volt. 100 fok fölött sütöttem meg, így fertőtlenítve is lett.
2011. jún. 27. 11:40
 8/11 A kérdező kommentje:
Én is egyenként szoktam felütni, most segítettek a gyerekek:-)
2011. jún. 27. 11:41
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Gondolom nem egy csészényi vér volt benne, hanem egy kicsi folt. Ez nem a szalmonellásság jele.

Ha egyébként friss, csak azért folyik szét, mert ügyetlenül ütöttem fel és átszakadt a sárgáján a hártya, nem büdös, én fel szoktam használni.

Semmit nem fogsz látni a sütin.

A húsban amit megsütök is van valamennyi vér, sőt a csirke alvadt vérét is megsütötte a nagymamám annak idején.

2011. jún. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%
Régen minden falusi udvarban volt kakas, tehát a tojások nagy része fias volt. Viszont naponta kiszedték őket a tyúkok alól, tehát az embrió nem kezdhetett el fejlődni. Szerintem a mai gazdák is így csinálják. Az ilyen tojás sárgájában egy kb 4 mm átmérőjű, kerek, más árnyalatú sárga foltot látni, ami nem véres, a tojás meg ehető.
2011. jún. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!