Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Sima elektromos hálózat...

Sima elektromos hálózat bírja-e a villanysütőt átalakítás nélkül? Nálatok hogy van megoldva?

Figyelt kérdés

Van 380 is,de 220-as a sütő.(2,85 Kw-os azt hiszem.)A rendszerben réz vezetékek vannak,ha ez számít.

Tegnapelőtt vettem egy hozzá való főzőlappal együtt,de gázszerelőnél van,mert át kell állítani a főzőlapot palackos gázra.

Sajnos a régi tönkre ment már egy hónapja,most tudtam másikat venni(persze ezt se újonnan...) és nem értek hozzá.


2011. júl. 7. 04:53
 1/7 Sárkányfűárús válasza:

Szerintem ez a sütő teljesítményétől is függ,és a villamoshálózat terhelhetőségéről!

Nézesd meg egy normális villanyszerelővel,ő megmondja ha megnézte a kismegszakítókat a falon,és a sütőt is.

Nálunk (5 éve épült társasházban) nem kellett semmit csinálni, pedig a főzőlapom,és a sütőm is elektromos.

2011. júl. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Megnézed mekkora a kismegszakító /biztosíték/, legalább 15A kell a tűzhelynek, a falban legalább 2,5mm2-es rézvezeték legyen.

Ha nem értesz hozzá, akkor legjobb megnézetni egy villanyszerelővel.

2011. júl. 7. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyok sok mindentől függ. Nekünk pl. egy új hálózatot hozott be a villanyszerelő, mert azt mondta,hogy amikor a ház épült (panel) még nem volt ennyi háztartási kütyü és nem volt így megterhelve a hálózat ezért ha nem akarom,hogy lecsapja az áramot inkább húzzunk be még egyet. Szerintem mindenképpen villanyerelővel kell,hogy megnézesd.
2011. júl. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elméletileg, amikor beszereled előtte kell egy papír villanyszerelőtől, hogy biztonságos a hálózat és rá lehet kötni a sütőt/főzőlapot. Utána jön ki annak a cégnek az embere, amelyik gyártotta a cuccot és ő köti be, de előtte megnézi a villanyszerelő papírját. Elvileg csak így érvényes rá a garancia...
2011. júl. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A sütő 220-as...alapból.

-Ha beépíthető a sütő,a maiak nagyrészt oszthatóak...azaz be lehet kötni 3fázisra. A pontos tipusával menj be a gar.szervízbe,ott segítenek,hogy lehet-e.

-Ha nem,egyfázison van-e 16 amper? Mert ha csak 10 van/sok 3fázis(ami nálatok is van) csak 3x10A-val szerelt/---akkor necces lesz a dolog.

2011. júl. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Használtan vettem,mivel nem volt pénzem újra.Egyenlőre arra sem lesz pénzem valószínű,hogy ha kell,akkor villanyszerelő jöjjön ki.

De a gáz átkötése palackosra meg lesz oldva,az is kb 8 ezer lesz összesen.Örülök,hogy legalább már főzni tudok majd,a többit meg meglátjuk.

A gázszerelőnél működött,neki is hasonló rendszere van,mint nekem,ugyanígy réz vezetékekkel.Remélem itthon is jó lesz,hétvégén kiderül...

2011. júl. 7. 17:19
 7/7 A kérdező kommentje:

Sikerült! Nem kellett hozzá villanyszerelő.Egy gázszerelő átkötötte a gázlapot palackos gázra,nagyon jó lett.

Működik a villanysütő is mindenféle átalakítás nélkül.(azért a gázszerelőnél kipróbáltunk,ott is jó volt)

Ezt csak azért írtam le,hogy ha valaki hasonlót vesz és újabb(réz) vezetékek vannak a falban,akkor elvileg működni fog új kábel behúzása nélkül is.

(hűtővel,mosógéppel együtt is tökéletes,ezek szerint jó "erős" lehet a hálózatom)


Még egyszer köszi a válaszokat,kicsit túl idegeskedtem a dolgokat :-)

2011. júl. 9. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!