Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fehér falról hogyan, vagy...

Fehér falról hogyan, vagy mivel lehet eltüntetni beszáradt filctoll "plecsnit", tintát?

Figyelt kérdés
Amennyire lehetett "lemostuk", és többször átkentük fehér festékkel, de nem akar eltűnni.
2011. júl. 25. 19:09
 1/7 anonim válasza:

szerintem csiszold le, és fesd újra

ha jól emlékszem, mi is így csináltuk tavaly :)

2011. júl. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valami alkoholos cuccot még megpróbálhattok. Parfüm, ha a pálinka szagát nem szeretitek :D
2011. júl. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A fő probléma, hogy egy pohár szerűségbe voltak ceruzák, filctollak. Namármost, néhány filctollon nem volt kupak, és hozzáért a fehér falhoz órákon, napokon keresztűl. Gyakorlatilag úgy kell elképzelni, hogy a tégláig beitta a festék és a glett a filctollat. Ezt lemosni nem lehet, viszont a fehér festékkel kb. 10-15-ször átfestettem már. Most már halványodik, van remény, de nem egyszerű. Nem cél az egész falat újraglettelni, ehhez kértem volna tanácsot, hogy van-e valamilyen nagyon takaró fehér festék, vagy valamilyen más anyag, mellyel el lehetne takarni. A fal fűrészporos fehér festékkel lett festve.

2011. júl. 25. 21:31
 4/7 anonim ***** válasza:
ha nem jön ki akkor takard le valami fényképpel vagy valami kütyüvel
2011. júl. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 PLilla válasza:
Nálunk a kisfiam húzott legutóbb egy szép csíkot a falra, de szerencsére lemosható Platinum Kid festék van a szobában, így könnyen lejött. De kíváncsi lennék én is, hogy a többi falról hogyan jön le :)
2011. júl. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Takard el valami poszterrel, képpel, öntapadós falmatricával!
2011. júl. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Megoldva: Csavarhúzóval ki kellett kaparni a tintaplecsnit, glettet neki, majd lefesteni. Nem volt más megoldás, mert hiába kentem rá festéket, úgy működött, mint a filctoll. Átázott, majd amikor megszáradt, éppen úgy virított a folt. Tizedszerre is, huszadszorra is.


Matricát meg képet fél méterre a padlótól elég idétlenűl nézne ki.

2011. júl. 30. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!