Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért van az, hogy fél napon...

Miért van az, hogy fél napon át pakolok, rámolok, porszívózom, mosogépezek midnennap és mégis kupi és kosz van?

Figyelt kérdés

3 éves, 4 hós, férj

itthon vagyunk egész nap. apa dolgozik

ja...és főzni is ritkán főzök

Ti hogyan csináljátok, hogy legyen időtök, de mégse áll halmokba a szennyes és poros minden(pld padló)?


2011. júl. 31. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Például nekem egy gyerekem sincs, így könnyű :D

De ha visszaemlékszem, amikor kicsi voltam, nálunk se volt soha rend és tisztaság. Anyukám szerint többet ér az, hogy volt ideje játszani velünk, mint a tipp-topp lakás.

Emlékszem, egyszer meglátogattuk egy barátnőjét, ahol hófehér padlólap fogadott a közös helyiségekben. Anya csak nézett, kérdezte a barátnőjét, hogy csinálja.

A barátnő azt mondta, nem bonyolult, napi 5-6szor felmossa és kész.

Hát igen. Ez az, amit tuti én se fogok csinálni :D Most naponta mosok fel, nem sokat mászkálunk ki-be, mégis másnapra poros és koszos a padló. De nem ez a legnagyobb tragédia az életben, azt hiszem :D

2011. júl. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha egyszer megtudom ennek a titkát, árulni fogom és gazdag leszek. :)

4 hós, férj és én. 80 négyzetméteres ház, köpetnyi kert.

Minden nap mosok, heti 2x vasalok, porszívózok, port törlök, elpakolom a leszedett ruhát, fürdőszobát, wc-t pucolok, mégis mindig olyan, mintha bomba robbant volna.


Valamit biztos én nem csinálok jól....

2011. júl. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk sem tökéletes minden, de! Van egy bevált rutin, így 3 perc alatt vendégfogadó-képesek vagyunk bármikor:

Ha vmit használok, és végeztem, azonnal vissza a helyére. ha ki kell mennem pl wc-re útközben folyamatosan rakom el, ami nem odavaló: cipő a szekrénybe, póráz a fogasra, seprű az ajtó mögé. De kell hozzá egy u.ilyen beállítottságú család is! anno, lánykoromban hiába csináltam ezt, a családom nme volt ilyen rendszerető.

Most a férjemmel, szinte tökéletes :)


No, meg a lakberendezés is döntő fontosságú. Nincsenek nyitott polcaink, azok könnyen rumlissá válnak: egy két porcelán csecse, egy két könyv, levél, újság... és máris kész a rendetlenség.


Szóval a két kulcsszó: a "folyamatos" rendrakás (tehát mindig egy picit, és a jó berendezés.


És mégegy: csak olyan dolgaink vannak, amire tényleg szükségünk van, kevesebb dolgot könnyebb is rendben tartani.


Tehát első lépésnek lehet, hogy egy alapos szortírozás kéne, ruhák, újságok stb, nagyon sok helyet elfoglalnak, és könnyen lezs belőle rendetlenség.

2011. júl. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
pl ha valaki elő vesz valamit akkor azt el is rakja, ha kajál utána berakja egyből a mosogatógépbe a pici 4 éves lányom is külön van játszó szoba a gyerekenek ot aztán csinálhatnak rumlit lehetnek a barátaikkal egy eléggé nagy szoba de a ház többi részén ha játékot találok arra allergiás vagyok a szennyesét mindenki a szennyesbe teszi én minden nap felporszívózok ami koszos letakarítom ha ahoz támad kedvem függönytmosok ablakot pucolok minden nap felmosok ha látom hogy poros valami letakarítom a konyhával könnyű a dolgom mert ott a mosoatógép ami elvégzi a piszkos munkát a sima kézi mosogatót még szinte takarítanom sem kell mert nem használjuk csak pl ha iszunk vagy a főzésbe kell víz főzni is úgy szoktam hogy takarítás előtt és akkor ledobozolom aztán kihül és mehet a hűtőbe a kaja de én hetente 2x főzök csak mert szoktam kaját vagy pizzát rendelni ugy kell csinálni hogy ez baromság hogy pl 3 havonta ablakpucolás mert ha látod hogy koszos van rá időd akkor pucold meg és moss függönyt én napi 1 óra alatt röhögve puccba vágom az egész házat és akárki eljön mindíg ámul és bámul hogy mijen szép rend tisztaság és jóillat van
2011. júl. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nem elég takaritani, rendet csinálni, meg is kell tudni tartani.
2011. aug. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A padlót töröld fel naponta egyszer.

Ahol gyereket öltöztetsz, abban a szobában legyen egy ruháskosár, amibe bedobod a piszkos ruhát.

Hidd el, hogy napközben a szanaszét heverő játék nem rendetlenség, hanem az élet része. A három éves ott akar leni ahol te vagy, és odaviszi a játékait. Nem fog a szobájában építgetni, amíg te főzöl, vagy csak ritkán.

Nálunk minden szobában van egy doboz, ha gyorsan kell rendet rakni, abba szedem össze, aminek másik helyiségben volna a helye. a lépcső alján és tetején meg pinceajtó mellett is áll egy-egy ilyen kosár, ide a fel- és leszállítandó dolgokat gyűjtöm.

És vedd lazán a dolgokat, a legfontosabb, hogy összeszokjatok, jó legyen a hangulat, és tudj eleget pihenni.

2011. aug. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!