Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A fehér kád szürke lerakódásos...

A fehér kád szürke lerakódásos, ezek közül melyikkel tudom hatékonyan eltávolítani: domestos, vím, mosópor, ecet, borax? Esetleg mással? Bár ezek vannak itthon.

Figyelt kérdés
2011. szept. 4. 12:30
 1/5 A kérdező kommentje:
Most olvastam só, citromlé, szódabikarbóna is jó tisztításra. De melyiket mivel kell keverni és mi tisztítható vele?
2011. szept. 4. 12:40
 2/5 anonim ***** válasza:
32%
egyszerűbb lenne fehérítőt venni...
2011. szept. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

az ecet is jó, én ecettel és mosószódával takarítom a fürdőt.

a szódabikarbóna is nagyon jó

2011. szept. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Először ecet,az feloldja a vízkövet,utána a vím vagy a domestos, ami fertőtleníti is.
2011. szept. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Taln már nem aktuális, de beírom a válaszom, hátha másnak hasznos lesz.

Nos én albérletben találkoztam nagyon csúnya szürke lerakódással a kádban. Mindennel próbálkoztam,vízkőoldó, forró ecet, szódabikarbóna. Itt-ott lett fehérített rajta, a Domestos és társai is, is kicsit tudott segíteni. de az is csak a színen, hiszen az a lerakódás ott maradt.

Majd hirtelen ötletként jött, hogy sósav kellene... előtte sosem mertem használni. Kipróbáltam kicsi helyen, nem ártott neki, így az egész kádat megcsináltam vele. Az eredmény... komolyan mondom bámulatos! Nagyon szép hófehér lett és csillogott.

5 éven keresztül két férfi lakott ott, hát nem nagyon foglalkozhattak a takarítással...vastag vízkő és szappanlerakódás volt az a nagy szürkeség.

Tehát a megoldás a Sósav! :)

2013. jún. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!