Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A magas fordulatú centrizés...

A magas fordulatú centrizés tehet kárt a ruhában?

Figyelt kérdés
Mondjuk úgy 1200-as fordulat, azon kívül, hogy gyűrött lesz. Elnyúlhat, vagy lehet valami baja a ruháknak? Vagy esetleg anyagtól függ?
2011. szept. 5. 14:11
 1/10 anonim ***** válasza:

A szintetikus textíliát annyira meggyűri /összetöri a szálakatt/, hogy soha többet nem lesz normális ruharadab.

Méág enyhén vasalni sem lehet utána.

2011. szept. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi! Mi a szintetikus textília? Minden, ami nem pamut?

És azt tudod esetleg, hogy MAX. mekkora fordulaton lehet centrizni a normál ruhákat (pl. 30%pamut, 70%polyester)?

2011. szept. 5. 14:20
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de nekünk úgy 20 éve régifajta Hajdú centrifugánk volt 1600-as fordulattal, mégsem tett kárt a ruhában. Ez attól is függ, hogy mennyi ideig centrizel.
2011. szept. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A legalacsonyabb centrifugázási fokozatot válaszd. Ha va a gépen, 600-ast.
2011. szept. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én az utóbbi kb. két évben a 700-as centriről átálltam az 1200-asra. Nem vettem észre, hogy rosszabb állapotban lennének a ruháink.
2011. szept. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2 éve van 1200as centris gépem, semmi baja a ruháimnak.

mondjuk hozzájárul, hogy nem ócska kínai cuccokat veszek, hanem minőségi darabokat.


a legfontosabb, h kifordítva mosd és szárítsd, ez kíméli a színét és kevésbé bolyhosodik, kopik a kívül hordott rész.

2011. szept. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nekem 1200 as a gépem és a ruhákat van mikor 800 on van mikor 1000 ren centrizem semmi bajuk sincs a törölközőknek ágynemüknek takaroknak jo az 1200 élen ha olyan szar az idő akkor van hogy egyes adag ruhákat is 1200 on centrizek mert ha jobban kicentrizi akkor a szárítógép is hamarabb megszárítja itt a házat mikor megvettük hagytak itt egy nem is régi szárítógépet meg mosógépet a mosókonyhában van mikor ott lent van mikor fent a fürdőbe mosok a whirlpoolal de ez a szárítógép egy jó kis találmány a mosógép 1-1,5 ora alatt kimos a gép a szárító gép meg kb 45 perc alatt megszárít 5.5 kg ruhát és utána gyorsan kivasalom és sehol sincs a szárító télen nagyon szeretem :)
2011. szept. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
:) Nekünk is pont így volt, mosógépet és szárítót (és minden gépet és bútort) belealkudtuk a ház árába. Még nem használtam a szárítót, de már idegesítő, hogy 2 napig szárad a ruha, mikor van 2 pici gyerekem.
2011. szept. 6. 10:50
 9/10 anonim válasza:

Az én mosógépem egész nagy teljesítményre képes, de csak 600-on használom a centrifugát. Így is megfelel, ha vastagabb dolgokat mosok, pl. takaró, akkor 800-ra teszem, de többre nem szoktam.


Biztos ami biztos.

2011. szept. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
jaja egy áldás én épp kiakadtam , hogy otthagytuk az előzőbe a mosogATÓGÉPET és most honnan lesz mosogatógép aztán volt itt is beépíthező whirlpool ugy örültem mint majom a farkának a mosógépem a felültöltős whirlpool az ott elvan a fenti fürdőben szoktam használni de általában lent használom a mosó és a szárítógépet ha van kedvem tök jó nem kell szárítót kerülgetni igaz nem csak azt használom mert félek hogy sokat használ így ha használom is jol telerakom a szárítót az 5.5 kg ruha legyen csak benne de az olyanokat amik kb 1.2 ora alatt megszáradnak azokat a szárítóra teszem
2011. szept. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!