Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mitől penészedik a nappalimban...

Mitől penészedik a nappalimban a bútor, és mit használhatnék ellene?

Figyelt kérdés
Tavasszal festettem, és most vettem észre, hogy két kisebb bútordarab (komód) penészes, főleg a lábaik, és a polcok mentén, a hajlatokban. Nem nagyon használjuk azt a szobát, viszont szellőztetem rendszeresen. A falak sem vizesek, sok növényem van ott, attól lehet? Mivel tudnék megszabadulni tőle?
2011. szept. 28. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:
ecettel
2011. szept. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Magas a páratartalom.. de hogy miért? Mit jelent az számodra, h rendszeresen szellőzteted? Napi kétszer? Valószínűleg nem tudott rendesen kiszáradni a bútor a festés után... vagy nem tudom. De ha a bútor penészedik, akkor az nem túl jó jel.
2011. szept. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha napi 2x szellőztetsz, de nem fűtesz ott, akkor penészedni is fog. Vegyél valamilyen penészölő szert (pl Knauf), kezeld le, és fűts rendesen, szellőztess, és nem jön elő. Az ecet nem szedi le a penészt, arra a klór jó.
2011. szept. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! napi 2x nem szellőztetek, inkább csa 1x, de ha jó idő van, azaz nyáron reggeltől estig is nyitva szokott lenni az ablak, fűtjük rendesen mindig, csak nem nagyon használjuk. Remélem, sikerül megszabadulnom tőle :(
2011. szept. 30. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!