Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Tapasztalt, sokat látott...

Tapasztalt, sokat látott háziasszonyok praktikáira van szükségem?

Figyelt kérdés
történt ma egy elég banális eset. A lényege annyi, hogy 5 kiló fehér ruhát kimostam egy üveg arany színű körömlakkal 80 fokon, 2 órán át. MÉGIS HOGY JÖN EZ KI ONNAN? ecetes olló és intsek búcsút az összesnek? :( kérlek segítsetek!
2011. okt. 10. 17:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

hát én láttam már ezt azt de

--hogy nyílt ki a tubus vagy eltört?

--nem tűnt fel a kopogás?


sajna szerintem kuka esetleg elviszed amit tudsz hátha be tudják festeni valami más színűre.

2011. okt. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ecetes olló, sajna.

Gondolom, nem kisebb, jól körülhatárolt lakk foltokról van szó, mert akkor menthető lenne egy kis acetonnal.

De így meg mégse lehet kimosni 12 liter körömlakklemosóban...

Esetleg próbáld meg kimosni még egyszer, jó sok fehérítővel vagy hypóval, magas hőfokon, rontani úgyse lehet rajta.

2011. okt. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

a hypóval csak az a baj, meg a magas hőfokkal, hogy egyik sem oldja a festéket. Egyébként nagy körülhatárolható foltok vannak rajta, mivel a festék nem oldódik vízben, ezért nem néz ki minden úgy,mintha halványsárga vízbe áztak volna ki. Szóval gyógyszertári acetonnal próbálom kivenni belőlük, hátha segít :)

Köszönöm a válaszokat!

2011. okt. 10. 18:08
 4/17 A kérdező kommentje:
ja és hogy hogy nyílt ki? 1200 fordulatszámmal centrifugált.. gondolom nekiverődött a dob oldalának. És nem hallottam, mert bezárom mindig az ajtót..
2011. okt. 10. 18:10
 5/17 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz tenni. Se hypó, se benzik, se aceton. Semmiféle praktika nem segít. Azt tanácsonám, hogy minden ruhadarabot vegyél alaposan szemügyre és ha szerencsés helyen van a sérülés, nézd meg, ki lehet-e ollózni esetleg. Pld. lepedő vége, törülköző vége/széle, stb. Az is előfordulhat, hogy valamelyik darab megúszta ép bőrrel. Jól nézd át őket!
2011. okt. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogyan nyílt ki a körömlakkos tubus, de hogyan került a mosógépbe?


Kukába azért nem dobnék 5 kg ruhát, max. megtartanám úgymond otthoni, házi ruhának a blúzokat, hasonlókat. Az ágyneműt is, vagy annak egy részét még később valamire tudod használni (portörlő, akármi). Most még ne dobáld ki!

2011. okt. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ugyan ilyen helyzetben még nem voltam, de kizártnak tartom, hogy oldószerrel nem jön le. Mindenképpen próbáld meg!
2011. okt. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

szerintem próbát megér még a hígító is csak az a baj hogy rohadt drága abban áztatni inkább apróbb pöttyöket kiszedni.

de még mindig a befestés tartom járhatónak.


a mosógép fölött nekem is van egy polc és onnan már pottyant bele 1-2dolog a gépbe de még megmenekültek.

2011. okt. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Semmi se szedi ki és ez 100%!
2011. okt. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
bella nekünk is a mosógép felett van a fürdőszoba szekrény, én benéztem ugyan a mosógépbe, de sötét van benne, a franc se vette észre. Egyébként, kösz a tanácsokat, de nem mindegy hogyan történt az egész?:D ilyenkor ezen már kár agyalni, a megoldásra koncentráljatok ! :) holnap megírom, hogy sikerült az acetonos kísérlet, akit érdekel nézzen vissza /tanulságnak se utolsó lesz/!
2011. okt. 10. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!