Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért nem öblítő illatú a ruha?

Miért nem öblítő illatú a ruha?

Figyelt kérdés

A kedvenc Lenor öblítőmet használom, mert megéreztem valakin, és nagyon megtetszett. De hiába teszek bele másfél kupaknyit, nem lesz olyan illata. Az lehet a baj, hogy lustaságból napokig a szárogatón hagyom a kikmosott ruhát, és kimgy belőle? Talán a szekrénybe zárva megmaradna ez az illat?

Köszi!


2011. okt. 23. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Nálam az volt a gond, hogy a másfél kupaknyi öblítő egészen a max. jelzésig ért.

Amikor a mosógép engedte a vizet a mosóporos fakkba, az öblítőt is kimosta, mert túl folyt a max. jelzésen.

Így nem teszek csak egy kupaknyit bele és így már illatosak a ruhák.

2011. okt. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%

Én akármennyi öblítőt teszek bele,mindig kifolyik.Ha csak negyedkupaknyit akkor is...


Ha hidegebb fokra van állítva a program(30-40fok),akkor tartósabb az illat.


És amint lejár a mosógép,teregetni kell a ruhákat,nem szabad a gépben hagyni őket még 10percre sem!És amint megszáradnak azonnal el kell őket pakolni a szekrénybe.A vasalástól is büdösek a ruhák,illetve kimegy sajnos az illatuk.

Nem célszerű pl abban a helységben dohányozni,vagy főzni,enni sem,ahol teregetsz.

(nagy szmogos városban pedig nem szabad az erkélyre teregetni).

2011. okt. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem sem érzik az illat , ha csak nem az öblítő programnál töltöm az öblítőt. Szerintem hamarabb leviszi a víz.
2011. okt. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Folyton így jártam, ezért (nem túl energiatakarékos) én úgy csinálom,hogy először nem teszek a mosáshoz öblítőt, henem amikor lejárt a program, a dobba való mosószer adagolóba öntöm az öblítőt, és elindítom az öblítés centrifugát. Mindennek isteni illata van azóta.
2011. okt. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
35%
Kemény a víz. Tele van vízkővel. Sajnos ez az oka...
2011. okt. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem az előző meleg lakásban fél nap alatt megszáradtak a ruhák, ott mindennek öblítőillata volt. A mostani lakás hűvös, párásabb, van ami két-három napig is szárad, hiába van fűtés. Na ezeknek nincs öblítőillata.
2011. okt. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A vasalható ruháknak lehet segíteni a kapható vasaló vízzel. Isteni az illat. Többféle is van. Ha az ember elfelezi, még gazdaságosabb is és az illat is megmarad.
2011. nov. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

hmmmm.... nálunk is ultrakemény a víz, és szintén Lenort használok, a parfümös véltozatokat (többfélét is tartok itthon, hogy ne sokalljak be ugyanattól az illattól mindig), és nekem nagyon megmarad az illata, ha szárítón felejtem akkor is - teljesen betölti a helység levegőjét -, de ha szárítógépbe teszem a ruhákat, akkor is!

sőt, ha pasicuccokat mosok, hogy ne legyen annyira intenzív az illata (nem szereti:), akkor higítom más, semleges öblítővel fele-fele arányban, és még úgy is erősen érződik... szal most fontolgatom az 1/3 - 2/3-os higítást, és tényleg nem értem, nálad mi lehet a gond.... lehet esetleg ezt is hamisítják, és pont egy olyan szállítmányt fogtál ki? (nem vicc, híradóban láttam)

2013. márc. 3. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!