Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Lehet-e bőrcipőt, bakancsot...

Lehet-e bőrcipőt, bakancsot étolajjal bekenni? Árt vagy használ neki?

Figyelt kérdés

2011. nov. 1. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
neee, mert az avasodó olaj, egy idő után rászárad és kicserepesedik. Lehet kapni méhviaszt, bőrápolónak, csodát tesz a bőrcipővel, bőrkabáttal és a bőrbútorokkal is.
2011. nov. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát már bekentem, nem hiszem h kicserepesedne rajta, mert beszívta magába az olajat és a bőr felülete újra száraz lett, pedig többször is jó sok olajjal kentem be.
2011. nov. 1. 17:33
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem árt, de amikor megavasodik az olaj, akkor kegyetlen büdös lesz.
2011. nov. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Booom Man válasza:
52%
A bőr állati eredetű, ezért a zsiradék is, amivel leápolod, legyen állati eredetű. Például javaslom a borz waxot.
2011. nov. 5. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Pér válasza:
63%
Gyerekkoromban a téli bakancsot (amiben kirándultunk, szánkóztunk) láng fölött langyosítva, ipari faggyúval kentük be.Nem sajnáltuk, adtunk neki rendesen, amíg csak szívta a bőr. Soha többet nem lehetett fényesre boxolni, de soha többé nem is ázott át és büdös sem volt. Apám mutatta meg, hogy ezt kell csinálni és mint annyi mindenben, ebben is igaza volt.
2011. nov. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
Én is ipari vagy szarvasfagyúval kentem be ,de volt ,hogy sima zsírral.
2011. nov. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
37%
Sztem kend be sósavval és akkor örökre megoldódik a gondod!:DDDD
2011. nov. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én a bőrkabátomat babaolajjal kenem. (ami nem illatosított)
2011. nov. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az ipari faggyús tanácsokat megfogadom, csak még azt nem világos, hogy a sok faggyú ellenére továbbra is lélegező marad-e a bőr? Azt gondolnám,hogy eltömíti a pórusokat, és könnyebben beleizzad a lábam.
2011. nov. 19. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!