Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosás után a ruha büdös,...

Ritus116 kérdése:

Mosás után a ruha büdös, állott szagú, de nem mind konkrétan egy pamut melegítőm. Nem állt a mosógépben. Ez miért van?

Figyelt kérdés
2011. dec. 2. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:

túl nedves marad


javaslom, hogy ecettel öblítsd ki és duplán centrifugázd

2011. dec. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálam is ugyanez volt. A pontos okát nem tudom, mert minden trükköt egyszerre vetettem be ellene, de bevált:


- a mosógépemen alul van egy ajtócska, ott egy gumicsövön le lehet engedni a vizet és szétszedni a szűrőt. Leengedtem a vizet és úgy hagytam 2 napig, hogy teljesen kiszáradjon a gép. Ne felejtsd el a gumicsövet visszadugaszolni.

- Beöntöttem a gépbe fél üveg hipót. Hagytam állni egy darabig, aztán azt is leengedtem.

- Kidobtam a régi öblítőmet (már 2 éves volt) és újat vettem.


Azóta a ruhák megint jó szagúak.

2011. dec. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
öblítö két éves???? hánszor mosol egy évben? 3x? :D
2011. dec. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 zkriszti3 ***** válasza:
Ecettel főzöm ki a gépet 3 hetente,utána minden rendben.
2011. dec. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen bajom van fagor 2 fet 96 tipusú mosógépem van ojan szinten büdi hogy nyitva sem hagyom felültöltős kívül csecse belül kaka az összes ruhám amit kiteregetek árasztja a bűzt hiába mosom át hiába főzöm 90 fokon bűzlik már át sem főzöm mert csak a villanyszámlám meg a vízszámlám nő ennek a dob alatt van a szűrője nem lenn igy ott abba viz van és büdös visszasirom a whirlpoolomat 2 éves volt mikor otthagytam a másik lakásomban az egy jó gép volt nem is hagytam nyitva néha és soha sem volt büdös ezt ha nyitvahagyom azt hiszik hogy a csatornatisztító járt nálam hát nemérdekel ha nagyon nagyon büdös már akkor fölforralok 1 lábas vizet és teszek bele mosószert és beleöntöm elinditom olyankor jó aztán pár hét és büdös lesz motorikusan semmi baja jó gép ezt a hibát kivéve
2011. dec. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem bejött az ecet az öblítőt egy életre elfelejtem,így is tök jó friss illatú lett a ruhám,akkor meg minek mérgezzem magam fölösleges vegyszerekkel.
2011. dec. 8. 11:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Az ecet az jó lehet.

Egyébként a mosások között mindig kicsit nyitva van a mosógép ajtaja, hogy ne büdösödjön be. Különben bedohosodik ha bent reked a nedvesség és penészedhet is belül.

2013. febr. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!