Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit csináltok, hogy, ne...

Mit csináltok, hogy, ne maradjon büdös a műanyagedény? Én már mindennel próbálkoztam. Mosógatógépben is szoktam mosni, de akkor annak a vegyszernek érzem a szagát

Figyelt kérdés
2009. máj. 19. 12:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nem sok mindent. Én ezért nem is használok műanyagot semmire, lehet kapni ugyanúgy zárható fém/üvegedényeket, abban tárolok mindent.
2009. máj. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

A műanyagnak eleve van egy "szaga", de én ezt így nem tapasztaltam, hogy büdös maradna.

A mosogatógépbe szoktál tenni illatosítót? A Calgonitnak van citrom illatú, nekünk az van, és nagyon jó illatúak az edényeink.

2009. máj. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Illatosítót is szoktam használi, calgonit citromosat is próbáltam.
2009. máj. 19. 12:58
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Ecet, kávézacc.

A műanyag szaga megmarad.

2009. máj. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Nekem nagyon érzékeny szaglásom van, de én nem szoktam a műanyag edénynek a megszokottól eltérő szagát érezni. Igaz, ha sokáig tárolsz benne valamit, akkor megfogja az edényt, és szaga is lesz, de a hagyományos mosogatási mód nálam bejött. Amilyen meleg vízet csak bír a kezed gumikesztyűben, hypo, és krémes mosogatószer. Nálam az aloe vera-s Pur vált be. De a szivacsra csak kevés kell belőle, mert nagyon habzik.
2009. máj. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek nem büdösek. Akkor büdösödik be, ha úgy tárolod üresen, hogy rázárod a tetejét. Én mindig külön térolom.
2009. máj. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
mosogatószer-víz-citromlé-víz. ahogy a vágódeszkát is "szagtalanítja" úgy a műanbyagon is sokat segít.
2009. máj. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
87%
Nekem anya mindig azt mondta, h amúgy is van egy jellegzetes szaga a műanyag cuccoknak, de ha elmostad, akkor soha NE tedd rá a tetejüket, és akkor nem lesznek büdösek.
2009. máj. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
83%

Sajnos a már régebbi edényeknél nem küszöbölhető ki, de ha új edényt veszel próbáld ki hogy mosogatás előtt egyszer hideg vízzel mosod el. Tudom hogy ez (főleg zsírosnál) bután hangzik. De én vettem sok Tupperes műanyag edényt és erre hívták fel a figyelmet. Nálam bevált. Csak utána mosogatom el rendesen. Tetejét semmiképpen ne hagyd rajta tárolásnál. És ha lehet ne melegíts benne ételt mikróban.

Bár sajnos szerintem nagy átlagban van szaguk :-(. A régiekből én sem tudom már kimosni.

2009. máj. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%

pont tegnap szembesültem egy műanyag dobozban hagyott romlott kajával. a domestos gél teljesen eltüntette a szagot is.

egyébként én is külön tárolom a dobozok tetejét, praktikus is, jobban elférnek a szekrényben az egymásba pakolt edények és külön oldalra beállítva a tetők.

2009. máj. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!